Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium berendezése növényekk...

Akvárium berendezése növényekkel (#1)?

Figyelt kérdés
Te hogy képzelsz el egy 60x30x30-as akváriumot(54 liter), mármint növényekkel berendezve, ha a következők állnak rendelkezésedre: kis fényigényű növények, pl. jávai moha, gömbmoha, Valisneria, Cryptocoryne wendtii, Microsorium, Bolbitis, Riccia, meg ilyesmik, amik bírják, hogy kb. 15 W-tal lesznek megvilágítva.
2013. nov. 7. 21:24
 1/8 A kérdező kommentje:
És, mivel fél órán belül vagyok, ide még feltennék egy kérdést: minőség számít: Hagen Elite 54 literes, 3 mm-es üveg ( :( ), szett, 400 l/h-s szűrő, vagy ez az Aquael, domború, 45 literes asszem: [link]
2013. nov. 7. 21:29
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy ez, mert az 54 liter megvan, csak éppen 4 mm-es üvegből: [link]
2013. nov. 7. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Szürke háttér előtte a szűrőt takarva csavart levelű valisznéria,az aksi túlsó végében néhány tő Cryptocorina,középen jávai moha.Mivel így elég zőőd azért tennék bele red cherryket piros korral platikkal elegyítve,némi Corydorac panda társaságában.A választásom az 54 literes 4mmes aksi,a hajlítoot üveg torzít!Természetessen ne feledkezz meg az easy carboról,FFmről és társairól,nekem bejöttek.
2013. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hajlított üveget én sem szeretnék, a 3mm-t amúgy saccoltam a látottak alapján a boltban, lehet, hogy tévedtem...
2013. nov. 7. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Én így nem tudom elképzelni csak ha előttem van és rakosgatom benne a dolgokat.
2013. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

A Bolbitist hagyd ki, túl magas. Nekem a 35 centi magas akváriumból is kinő mindig és elszárad a víz fölötti része.

A Ricciát sem tartom szerencsésnek, ennyi fényen csak a víz tetején marad életben, úgy meg árnyékol a többinek.


Itt van pár kép a berendezéshez hasznos irányelvekről:

[link]

2013. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:

Azt az aquael szettet én nem ajánlom, sok rémhír terjeng arról, hogy a világítása kb 2 hónap alatt tönkremegy, és a cseréje is bajos, ha egyáltalán lehet.


Inkább azt a hagen-t. Inkább 4 mm-es az, ha saccoltad.


Azt mondják, hogy a vízi hortenzia nem való ekkora akváriumba, de ha csak 1-2 tövet teszel az egyik sarokba, nagyon jól néz ki a világoszöld leveleivel:

[link] (bal oldalt) Egyetlen tőnek vettem, csak szétvágtam, és mind kihajtott.

2013. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
remélem, tényleg 4 mm-es...
2013. nov. 8. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!