Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet vörös neonokat tartani...

Lehet vörös neonokat tartani sima csapvízben? (elég kemény a víz)

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, nálam is vannak, szépek, elevenek és jó formában vannak.

Természetesen szaporulatot nem fogsz tudni összehozni kemény vízben.

2013. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csináld a következőt.

Csapvízzel töltsd meg egy nagy víztároló vödröt, és hagyd ott 2 napig. Majd ezt a vizet adagold az akváriumba. A víz lágyul, és a halak is jobban szeretik. Én mindig így csinálom, és szaporodnak is elég szépen a neon halaim..

2013. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már miért lágyulna ha ott hagyod? Csak a klór illan el belőle. Amúgy a neon eléggé beakvarizált, bírja a csapvizet is.
2013. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is abbanvannak :)
2013. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kzs ***** válasza:

Éppenséggel lehet tartani benne, de ne felejtsd el, hogy a csapvíz eléggé megbízhatatlan. Viszont könnyen lehet olyannyira magas a PH-ja, hogy a halak lúgmérgezésben döglenek meg. Nem szép látvány.


Nekem volt már olyan csapvizem (szerencsére nem öntöttem bele), hogy szép tiszta volt, csak éppen 8,5PH volt a kémhatása.

Éppen ezért vigyázz vele.


Ja, olyan nincs hogy víztároló vödörben (milyen is ez?) magától lágyulna a víz. Ahogy már írták, csak a klór megy ki belőle. Ugyanakkor szobahőmérsékleten - porlasztás nélkül - megtelepedhetnek benne mikroszkópikus élőlények, ami nem túl jó dolog.


Emiatt állott vizet célszerű légpumpával oxigéneztetni, de NEM FOG lágyulni a víz!

2013. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

Nekem olyan csodálatos víztároló vödröm van, hogy egy hét alatt nullásra lágyul le benne a csapvíz. Igaz, van az aljában egy liter kevertágyas gyanta :)


Egyébként ha a kérdező szerint "elég kemény" néven jellemzett víz az átlagos magyar vízhez képest elég kemény, akkor az már nem jó a vörös neonoknak. Az ilyen fővárosi középkemény még elmegy, de mondjuk egy soproni 30nk-s már állatkínzás.

2013. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
lehet pontosítanom kéne. pár hete mértem, olyan 25 körüli volt a keménység.
2013. nov. 8. 18:04
 8/8 kzs ***** válasza:

Mennyi? 25-ös keménység??

Ember, ez iszonyú!


Lágyítani kell a vizet: nézd meg:

[link]


Máskülönben ilyen víz csak sügérezéshez jó.

2013. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!