Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kell pótolni a sót az...

Mikor kell pótolni a sót az akváriumban a tarisznyarákoknak ?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Vízcserekor.Szerintem a legegyszerűbb ha bejelölöd a vízszintet és minden vízcserekor először visszatöltöd az elpárolgott vizet aztán amit cserélsz ugyanannyi ugyanolyan koncentrációjú vízzel teszed.
2013. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, a só nem párolog el az akváriumból. De ha vízcserét csinálsz, mivel kiszedsz belőle sós vizet, ahelyett kell másik sós vizet beönteni.


Kb 1200 Ft-ért lehet kapni díszhal boltban ilyen sűrűségmérőt. Ez annyiból jó, hogy töltesz bele egy kis akváriumvizet és ha a mutatója 1.014 alatt van, akkor még jó. Afölött már túl sós a vized. Nem árt ha van egy ilyened.


Persze enélkül is lehet sózni, csak akkor szerintem néha csinálj teljes vízcserét, amit újra pontjóra bekeversz. Nehogy egy idő után elmásszon a sósűrűség, mert egy idő után nem fogod tudni hogy mennyit öntöttél bele.

2013. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

linkelni akartam, szóval ilyet, ami így néz ki.

[link]

2013. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én egy csipetnyit tettem bele amikor töltöttem fel az akváriumot de lehet beszerzel egy ilyet!
2013. nov. 12. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég az is egyébként. Az én törpetarisznya rákom még él, pedig meg sem sóztam mert a sügeressel összekötöttem az akváriumát és a sügérnek nem akarom sózni. De lehet hogy majd különveszem és akkor fog kapni egy kicsi sót a rák. Csak olyan jól egybekötöttem, így sok víz cirkulál körbe és nem kell külön szűrő a ráknak, mert a sügeresbe van egy külsőszűrő és az szűri neki is a vizet.
2013. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért elég nagy intervallumot képes elviselni.

Hogyha pl 10 liter vízbe raksz 2deci sót, azt is elviseli, de ha nullát azt is. Persze jobb ha van benne egy kis só.

De az igazi brakkvíz is ingadozik, attól függően hogy hol él a rák, hogy közelebb a tengerhez, vagy az édesvízhez.

2013. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!