Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tud segiteni? Vörös...

Valaki tud segiteni? Vörös alga és zöld fonalga jelent meg az akváriumban. Szürés külső /1100-as/+ belső (100) Vizérték NO3: 10 NO2 0,5 ph:6,8 gh :7 kh3 foszfát tesztem nincs.

Figyelt kérdés

Vizcsere heti 30 %. Világitás 2x24 W daylight csővel, 120 l-es akvárium ami nincs tultelepitve. Soha nem találkoztam még vörös algával ami inkább bordó szinü. Van benne otoc.

4 db amano is. Talaj pro soil.


2013. okt. 31. 17:51
1 2
 1/18 anonim válasza:
Nálam ugyan ez a probléma, bár nekem tengerim van! Most kezdtem el egy kezelést és annyit tudok tanácsolni, hogy először a vörös algát kell kiírtanod belőle. Ez mérgező! Próbáld meg kiszívni az akváriumból, majd alkalmazz vörös alga elleni szert.
2013. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Édesvizi akváriumban is lehet vörös alga?

Hogy néz ki? Mint ilyen takony a talajon, köveken, vagy vörös szálak?

2013. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyébként tengeribe én is teláltam ma ciano algát egy kövön, azt kiszedtem és beásztattam egy vödörbe, ilyen antired nevű szerbe. Az leoldja, aztán lemosom fogkefével, aztán ha kész, visszarakom, mert többet nem láttam, csak egy ilyen foltot.
2013. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Platypus ***** válasza:
Ha van mérhető nitrit a vizedben, az azt jelenti hogy baj van a biológiai szűréssel. Mivel a szűrésed így számok alapján megfelelőnek tűnik, arra tippelek, hogy történt valami ami kinyírta a szűrőbacikat. Áramszünet vagy ilyesmi.
2013. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Gyönyörü meggyszinü szálak egy bokron láttam azt kivettem de a fán is láttam egy szálat. A easy carboval nem lehet kiirtani? Ma vettem bele garnélákat amikor betettem őket utána vettem észre. Néztem, nagyitóval hogy petés e valamelyik akkor vettem észre.
2013. okt. 31. 19:15
 6/18 A kérdező kommentje:
Hable bővebben irnál a szerről amibe beáztattad, hol lehet kapni stb?
2013. okt. 31. 19:17
 7/18 Platypus ***** válasza:
Ezt nem tudnád lefényképezni? Létezik vörös szálas alga édesvízben, de olyan ritka hogy alig néhány ismert fotó van róla.
2013. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A növényt amin volt már kidobtam bár a red moor fán is látok egy két szálat.Érdekes mellette pedig penészt látok a fán.Pedig ez a fa évekig volt egy másik akváriumomban,

és soha nem tapasztaltam se penészt se ilyen algát. Képet sajnos nem tudok csinálni róla. Már öt éve van akváriumom, de most vagyok a leg tanácstalanabb, hogy mit tegyek.

2013. okt. 31. 21:18
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a neten én is rákerestem erre az algára de sem szinben sem formában nem olyan mint nálam.
2013. okt. 31. 21:19
 10/18 anonim ***** válasza:

A ciano az takony állagú.


A szálas alga az más, azt ki tudnád írtani másképpen. Nálam egyszer akkor nőttek olyan vöröses szálak egy faágon, amikor beleöntöttem a vízbe rendes szárazföldi növényekhez való növénytápot. Gondolom túltápoztam, vagy sok nitrát került bele, vagykitudja. Azt csináltam hogy 2 naponta 50%-os sok vizet cseréltem, ezt vagy úgy 4x biztos, a faágat meg kivetem és lesúroltam.

2013. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!