Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy aranyhal, egy fiú guppi,2...

Egy aranyhal, egy fiú guppi,2 lány és egy fiú kardfarkú tartható együtt?

Figyelt kérdés
Az akváriumom kb 85l-es. Az aranyhalat nemrég kaptam, és hirtelen csak a 25l-esbe tudtam betenni. Tudom hogy kicsi neki, ezért szeretném átrakni a nagyobb akváriumba. A baj csak az, hogy a guppik elvileg "alergiásak" az aranyhalakra (mert csípkedik őket "ismerkedés" gyanánt). Az aranyhal kb 4,5 cm + a farokúszó 3cm. Előre is köszönöm.
2009. nov. 17. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy az aranyhalak nagy helyen is csak a fajtársaikkal élnek meg békésen.De a guppik és a kardfarkú mehetnek egy aksiba.
2009. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem ugyanekkora akváriumba van:1 aranyhal,2guppi,2molli,4rózsásdíszmárna és algázók....tökéletesen megvannak együtt!De ,ha belerakod az aksiba az aranyhalat figyeld kb egy órát őket és meglátod,hogyan viszonyulnak egymáshoz,ha nem megy akkor rakd bele a 85 lbe az aranyhalat,mert elég térigényes a guppikat pedig a 25 lbe ,elég a guppiknak annyi hely
2009. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rendben. kipróbálom a második komment író tanácsát. köszönöm mindkettőtöknek :)
2009. nov. 17. 19:54
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Azon felül, hogy nem illenek össze,más baj nemigen lesz.Tartsd 23 fokon a vizet és rendszeresen cseréled.Hetente 20-30% vizet cserélj.De még jobb lenne, ha a guppik a kicsi medencébe kerülnének 25 fokos vízbe.Ebben az esetben, a nagy akváriumot fűtés nélkül is hagyhatod,18-23 fok. Csak ezután, ne vegyél melegebb vizet kedvelő halakat bele.Én max három aranyhalat tartanék 80 literben.
2009. nov. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!