Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok nekem segíteni a...

Woodoo001 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni a következő két kategóriában? (világítás és fűtés)

Figyelt kérdés

Az 54 l-es műanyagtetős akváriumszettemhez lévő "sima" 15W- os fénycsövet szeretném kicsit hatékonyabbá tenni és találtam egy ilyen fényterelőt/ fényvetőt:

[link]

Gondoltam még arra is, hogy valamilyen öntapadós fóliával, tapétával befedem a műanyag tető belsejét, közben akadtam rá erre...

Jelenleg egy általános fénycsövem van benne, (ANNO kolis voltam, otthon közben kiégett a cső és muter ilyet vett bele, hát felhasználtam) árban volt vagy 800 Ft, szép fehér színt ad, Sylvania (Osram) Cool White T8,15w: [link]


Fűtőből pedig valami alacsonyabbat keresnék, hogy eleve kisebb helyet foglaljon, találtam egy spéci JBL-t, nem olcsó, de 4 év garancia, stb.: [link]

Érdekes, hogy itt 25 W-osat írnak 50 literhez (hasznos térfogatom 49 körül van -aljzatostól), vagy legyen a nagyobb?



2013. nov. 17. 19:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de valahogy itt nem működik... :)

Valahol olvastam a hétvégén hozzászólásként hogy szinte bármelyik üzletben találtál és utána mentem is nagy boldogan hétfőn, hogy sima ügy lesz...


Be is mentem az egyik legnagyobb itteni ilyen üzletbe (minden van ott szinte) de persze nem volt, megkérdeztem, de nem is szokott lenni!

OBI-ban van állítólag, csak ma nem jutottam be megnézni...


Este megvizsgáltam tüzetesen a tetőt, szét is kaptam amennyire tudtam, elég egyenetlen, de meg lehet oldani kb.! Van ott kialakítva önetetőnek hely, minden, kanyarog mindenfelé... :)

Mennyire tartós, bírja neked a tapéta a párát, stb.? Csak az öntapadós saját ragasztása fogja?

2013. nov. 20. 16:59
 12/21 YourDestiny ***** válasza:
Igen, csak az fogja. Nem jön, le, ez az egyik legtartósabb megoldás. DIY megoldásba tudnál tenni tükröt, de a gyári műanyag tetők belülről hepehupásak.
2013. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Túlzottan is hepehupás, annyi, hogy ami igazán dobna a világításon, az úgyis "csak" a fénycső mögötti rész és a vele szemben lévő, lényegében a felnyitható rész (etetőnyílás) alatti terület - és azok eléggé követhető vonalúak... Annyi, hogy széltől-szélig nem lehet végigragasztanom, azért is kérdeztem, mert ott érintkezne a lecsapódott vízzel és nehogy elengedjen a ragasztás...

Tudom lehetne pluszban szilikonozni, stb, de ha a saját ragasztása is megfogja akkor elég az...


Volt ott gyárilag egy fehér fényterelő, de az évek alatt a melegtől feladta és megrepedt, elengedett és leesett...

[link]

[link]


Csak egy ötlet:

Tegnap ahogy agyaltam rajta, már még arra is gondoltam, hogy ugyan milyen lenne ha szétszedném, lepucolnám és úgy króm ezüst spray-t fújnék a tető belsejébe, persze leragasztva a nem kívánt széleket, stb...?

Pl.: [link]

2013. nov. 20. 22:07
 14/21 YourDestiny ***** válasza:
Esélyes, hogy a festék le fog pattogni. Előbb alapozni kéne... a fólia tuti jó. 24 óráig ne tedd rá az akváriumra, "ráeszi" magát, utána mehet párás környezetre. Én DIY tetővilágításba most tettem másodszor. Meg se nyikkan.
2013. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Igen, a lepattogás esélye és veszélye zavar(t) engem is a legjobban + az, hogy akkor pattog bele a vízbe és...

Alapozó festékem még lenne is, sőt az tényleg tapad mindenhez :)


A hepehupa miatt lenne szerencsésebb, mert az fedne mindenhol, nem kell hajtogatni és követni az éleket, "csak" takarni & fújni :)


Rátaláltam még még egy ilyen eshetőségre is: [link]

2013. nov. 21. 16:08
 16/21 A kérdező kommentje:

De marad a tapétás megoldás -az már bizonyított hogy működik! :)


A JBL fűtőről találtam még este egy német oldalt, ahol tapasztalatokat írtak le, hát... Felemás szájízzel nyilatkoztak, kb. 11-en adták rá a max. 5 pontot + 5-5-en 1 és 2 pontokat, mert hogy 27-re kell állítani, hogy 25-öt tartson, vagy hogy fel sem melegíti a vizet, stb.!

Vicces -és szomorú...

2013. nov. 21. 16:13
 17/21 A kérdező kommentje:

Megoldottam hétvégén a fóliázást... :)

Nem volt könnyű, főleg tényleg amiatt, hogy hihetetlen egyenetlen és úgy kellett spekulálni. Lepucoltam teljesen a tetőt, zsírtalanítottam, stb. és végül kisebb darabokra vagdostam a fóliát, úgy ragasztgattam egymást fedve a darabokat,hogy le is fedje az egész tetőt.

Tényleg kellett neki egy jó nap, hogy "ráegye" magát, tényleg jobban rásimult és ígéretesnek néz ki!

Feltettem és meglátjuk! A fényerő sokkal erősebb lett (elvileg kb. megkétszerezi), kiderül hogy hat majd a növényekre és az algásodásra!

Köszönöm a segítséget!

2013. nov. 27. 19:58
 18/21 YourDestiny ***** válasza:
Ha nem tökéletes a ragasztás, nyújtás, akkor idővel azon részeken kicsit megbordásodik majd a páratartalomtól, ami teljesen normális, mert még képes nyúlni. Ott csúnya lesz, de teszi a dolgát és lejönni nem fog. Ne zavarjon...
2013. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Igyekeztem a legprecízebben ragasztani, de a pára persze majd megteszi a dolgát...

Majd igyekszem "nem észrevenni" :) Ne váljon el és tegye a dolgát, az a lényeg -úgysincs szemmel látható helyen...

2013. dec. 2. 11:45
 20/21 YourDestiny ***** válasza:
Igen, pontosan így. A lényeg, hogy ne kelljen sokszor visszahúzni a tapétát, próbáld pontosan megkezdeni a helyes pozíciót és jól ragasztani.
2013. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!