Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok nekem segíteni a...

Woodoo001 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni a következő két kategóriában? (világítás és fűtés)

Figyelt kérdés

Az 54 l-es műanyagtetős akváriumszettemhez lévő "sima" 15W- os fénycsövet szeretném kicsit hatékonyabbá tenni és találtam egy ilyen fényterelőt/ fényvetőt:

[link]

Gondoltam még arra is, hogy valamilyen öntapadós fóliával, tapétával befedem a műanyag tető belsejét, közben akadtam rá erre...

Jelenleg egy általános fénycsövem van benne, (ANNO kolis voltam, otthon közben kiégett a cső és muter ilyet vett bele, hát felhasználtam) árban volt vagy 800 Ft, szép fehér színt ad, Sylvania (Osram) Cool White T8,15w: [link]


Fűtőből pedig valami alacsonyabbat keresnék, hogy eleve kisebb helyet foglaljon, találtam egy spéci JBL-t, nem olcsó, de 4 év garancia, stb.: [link]

Érdekes, hogy itt 25 W-osat írnak 50 literhez (hasznos térfogatom 49 körül van -aljzatostól), vagy legyen a nagyobb?



2013. nov. 17. 19:11
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Egy kis update:

A tükörfólia több mint jól tartja magát és több mint jól teljesít is!

Jóval erősebb lett a fény, érezhető és látható a különbség...

Öcséméknél maradt az egyik akváriumom, azon teszteltem le először, a növények szerették is, a frontüveg algásodott azért, de abszolút nem vészesen... Közben aztán történt egy s más és elhoztam magamhoz a tetőt.


Ami érdekes, hogy bár jóval erősebb így, de csodákat azért ettől még így sem vártam, mégis elváráson felül teljesít, de hogy pontosan miért is, azt pont az előbb részletesen kifejtettem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


Algásodás még most sincs, nagyon minimális a frontüvegen, + pár apró szálacska ecsetalga (kb.), de ennyi... Ennek oka viszont a flow és eleve az akvárium jelenlegi "kísérleti + áttelelő" jellege...


Hihetetlen! Mire képes egy kis OBI-s tükörfólia és nem mellékesen egy jótanács, ami miatt eleve belekezdtem... :)

2014. febr. 8. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!