Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Berendeztem egy 4 literes kis...

Berendeztem egy 4 literes kis akváriumot, de valami nem stimmel. (Kép) Ötletek?

Figyelt kérdés

2 db red cherry garnélát szeretnék, szóval vettem egy 4 literes akváriumot (tudom, kicsi, de íróasztalra fog kerülni, ezek pedig amúgy is pici állatok és akiktől tanácsot kértem, azok mondták, hogy jó lesz), az állatkereskedésben pedig vetettek velem még egy szivacsszűrőt, meg egy olyan kis gépet, ami hozzá kell..beletettem, de tényleg szükség van erre? Egyrészt ez a legkisebb méret belőle, de így is elképesztően nagy, nem is néz ki jól, másrészt nem fogja szerencsétleneket beszippantani? : D

(A mohák már küzdenek, kénytelen voltam őket betenni a kövek alá..)

U.i.: még nincs kész, ne azt nézzétek..akarok bele rendes növényt is, plusz hátteret is fogok a hátuljára ragasztani.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. nov. 19. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:
A kép lemaradt: [link]
2009. nov. 19. 18:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,kell bele,de ezt le is írtam,adtam honlapot is,csak elfelejtetted gondolom megnézni:Jó szűrést igényel,vagy minimum egy szivacsszűrőt.Jól tették hogy rábeszéltek..Egyszerüen eltüntethetnéd ha felállítva tennéd be,és elé növényeket tennél.És hova szívná be őket?A szivacsba?Kell az oda.A talaj,garnélák esetében feketében jobban nézne ki, és szerintem nagy a bal oldali kő abba az akváriumba.Kis akváriumban az a kő kis lényekel,és növényekkel sziklának hat...És a Jávai mohát ne a kő alá tedd hanem egy damillal rögzítsd rá a kőre.Van aki erre a célra hálót használ,de az esetedben damil bőven jó...Nekem is azal van rögzítve és egy másodpercig nem látom...
2009. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy állítva jobb lesz..csak erre voltam kíváncsi, hogy akkor magához vonzza-e az élővilágot vagy sem. : D De örülök, hogy ha jó lesz így.
2009. nov. 19. 18:34
 4/5 Dávid ***** válasza:

Szia, bocs, h nem a kérdésedre válaszolok, de a garnélaalegjobb választás. Talán még vízicsigát rakhatsz bele, vannak egész picik is:)

Aztán legelhetik együtt az algákat:)

2009. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Kimostad a sódert? Nagyon opálos a víz,vagy csak a képen ilyen? Szerintem is állítsd fel a szűrőt és ültess elé valamit.Én minimum 5-6 garnélát javasolnék és egy kicsivel több mohát.Egy gyökér is jól mutatna, főleg, ha betekernéd mohával.( Rögzítés:damillal.)Úszó növényt is használhatsz esetleg,májmoha,tüskéshínár, ez utóbbit a talajba is ültetheted.A májmohát is használhatod a nagyobb kövek dekorálására ( Rögzítés: háló )Ne ijedj meg,a garnélák idővel rámásznak a szivacsra,az összegyűlt ázalékot csipegetni.Ez a szűrő, nem tud kárt tenni bennük.Hátfalnak én egyszínű sötét papírt ajánlanék,szerintem giccsesek a fényképezett poszterek.Kell még egy kicsi, termosztátos fűtés és egy asztali lámpa,5-10 W 5000-6500K (K: Kelvin).Az akváriumot fedni kell, mert megszökhetnek a garnélák.Hetente cseréld le a víz felét,figyelj a hőfokra és klórtalaníts.Szép lesz ez,csak még dolgozni kell rajta egy kicsit.Szívesen megnézném, ha elkészültél teljesen.Jó munkát.SN.
2009. nov. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!