Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég kaptam egy akváriumot,...

Nemrég kaptam egy akváriumot, berendeztem és két nap múlva büdös volt a víze. Mit csináljak ez ellen? /természetesen ment a szűrő/

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
algásodik. halat vegyél bele, vagy ha már van, akkor algaevő harcsát tégybe. elintézi majd a dolgát.
2009. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha kicsi az akvárium akkor sajnos többet kell takarítani. Minél nagyobb annál kevesebb a "gond" vele. Nekem 100les és félévente nyúlok csak hozzá azt leszámítva hogy a szűrőt kimosom.
2009. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

16:47 vagyok

amikor 25 l-es akvim volt hetente kellett takarítanom :(

2009. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
54L-es
2009. dec. 31. 16:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Algaevőt mindenképpen, és almacsigát is vehetsz, azok is takarítanak. :-)
2009. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is ajanlanám az almacsigát!
2009. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
minden akváriumnak kell egy bizonyos idő, amíg beáll a biológiai egyensúly. ez egy ilyen kicsi akváriumnál akár két hét is lehet. ne tegyél bele addig halat, mert megdöglenek. utána simán.
2009. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Az utolsó hozzászólás a leghasznosabb.

Miután berendezted az akváriumot, kell 1-2 hét mire beáll a biológiai egyensúly.

Legyen benne pár növény, de a halak és egyéb állatok csak 1-2 hét múlva kerüljenek bele.

Mivel kicsi az akváriumod, ne nagyon legyenek túlzsúfolva és túletetve a halak. 1 algaevő mehet bele, de az almacsiga megzabálja a növényeket és ürít is, így szerintem fölösleges, de te tudod.


A szűrőt langyos vagy hideg vízzel tisztítsd, majd kitapasztalod, milyen időközönként kell. Az akvárium aljának leszívását is majd kitapasztalod, amikor látod a hordalékot. Ha közben párolog a víz, azt után lehet tölteni.

Ne érje közvetlen napfény az akváriumot, mert az kedvez az algának.

2009. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én azt olvastam kell neki extrém estekben 1 hónap is
2009. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én írtam a biológiai egyensúlyt. az én almacsigám állandóan megszökött, aztán gondolom egyik pofára esésének köszönhetően el is pusztult, csak akkor vegyél, ha teljesen lezárható az akvárium!
2009. dec. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!