Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilinkék vagy parakillel...

Metilinkék vagy parakillel kezeljem az esővizet?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 12:38
 1/6 Platypus ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyire súlyos és milyen típusú parazitás fertőzésben szenved az az esővíz.

Csak úgy nem kezeljük az akváriumba szánt vizet erős gyógyszerekkel.

2013. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csupán csak teljesen fertőtleníteni akarom 600-800liternyi esővizet nem lehet felforralni
2013. nov. 29. 15:25
 3/6 Platypus ***** válasza:

Ez olyan, mintha fertőtlenítés céljából antibiotikumokat raknál az ivóvizedbe. Fertőtlenít, de többet ártasz vele.

Az esővizet ráadásul teljesen felesleges fertőtleníteni. A halakat halbetegségek betegítik, ami élő vizekben szaporodnak. Az esőbe nem fog halakra ártalmas kórokozó kerülni. A gyógyszerrel többet ártasz, mert jól tönkreteszi az akvárium biológiai szűrését.

2013. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon régóta használok esővizet akváriumba, kezelni nem kell semmivel az esőgyűjtés szabályait viszont be kell tartani.


Az alap hogy nagy autóforgalom mellett nehézkes a dolog, célszerű a szénmonoxid miatt kihagyni.


Fentieken kívül ez: (régebben írtam valakinek)


"Mikor nem lehet esővizet gyűjteni:

Szomszéd esetleg te magad motoros háti permetezővel dolgozol,(réz,rovarölő,különböző porlasztott növszerek a ház körül) szúnyogirtási szezonban, csak tiszta csatornánál gyűjthető,madárkolónia ha van a tetőn akkor az se nyert, OROSZ RÉGI PALA ESETÉN szigorúan tilos!


ph érték semleges 7, vagy 6.5, a keménysége 1-2 nk ha keményebb akkor nem nyert van benne valami, de az értékeket 5-6 óra állás után érdemes mérni, és kristály tiszta az esővíz nem opálos, vagy zavaros, ha hordóba gyűjtöd 100 liter gyűjtése esetén legalább 200 liter túlfolyás kell, tehát nem árt tartós esőben gyűjteni.


Tehát ph teszt, keménység teszt, neptun teljesen jó, ha ezekkel nem rendelkezel elpusztulhatnak a halaid."



Én fentieket tartom be, de ahány ház annyi szokás.

2013. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha barnás a színe akkor már nem jó ? olyan mint ha tebang ázott volna benne
2013. nov. 29. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyéni dolog nyilván, én nem tenném akváriumba, az eső elején szokott barnás, zöldes, opálos vagy akármilyen lenni valószínűleg a tetőn lerakódott kosztól, vagy megposhadt.
2013. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!