Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 8,5 literes akváriumban van...

8,5 literes akváriumban van egy bettám, érdekelne hogy milyen kistestű halat tehetnék mellé? (egy törpe gurámi? ) 21 fokos most a víz, kell vízmelegítőt vennem? Olvastam hogy 24 fokban érzi jól magát, de a kereskedésben nem ajánlották.

Figyelt kérdés
Az akváriumban van 1 élő növény és egy dísz, meg persze kavicsok alul. más nincs.21 fokos most a víz, kell vízmelegítőt vennem?olvastam hogy 24 fokban érzi jól magát, de a kereskedésben nem ajánlották.
2009. nov. 22. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Gurámit semmiképp, mert attól vége lesz a bettádnak tuti. eleve csipkelődős halat ne tegyél mellé, mint pl. vitorlás, gurámi, sügérfélék. Guppi mehet pl.

Fűtő kéne, de ilyen kicsi akváriumba fölösleges technikai cuccokba beruházni, ha érdekel az akvarisztika olvass alaposan utánna neten, szakkönyvekben, és kezd normális méretű akváriummal. Minél nagyob egy akvárium, annál kevesebb a gond vele, de mondjuk egy nagy akváriumba, drágák a technikai berendezések. Azért egy kisebb, kb 60 literessel érné meg kezdened.

2009. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is bettám van és én kérdeztem már 1x itt az oldalon, hogy milyen labirintkopoltyús halat tehetek mellé és azt mondták, hogy gurámit tehetek, de akkor nem tudom kinek van igaza. Amúgy nekem volt már 20 fokos vízben is, amikor még nem vettem vízmelegítőt neki és semmi baja nem volt tőle. Amúgy nekem egy 30 L-es aksim van és a boltba csak 50 litereshez való fűtő volt, szóval megvettem. Amúgy ott ahol én vettem ott mindegyik fűtő egységes árba volt. 4000 Ft-ért vettem automata, van rajta 2 év garancia is. Szerintem jó kis szerkezet. Mondjuk 8,5 L-esbe nem tudom, hogy lenne-e olyan ami belefér. Szerintem nézz szét az állatkereskedésbe, hogy mi mennyi meg hogy van-e belevaló egyáltalán.. Amúgy az akváriumra mindenképp tegyél valamit mert nagyon könnyen megfáznak! (ha nincs levegőztetőd 2-2 centi helyet hagyj ki mindkét oldalon.) Remélem tudtam valamit segíteni. :) Üdv: C.

2009. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem tennék mellé gurámit.Egyrészt,elég nagy hely kell neki(amugy a bettának is,az más kérdés hogy el éldegél 10 literben is...)Másrészt a betta úszóját megtépné,harmadrészt a betta megcsípkedné a gurámi tapogatóját.Vízmelegítő nélkül is elvan,csak éppen rövidül az élete....Van aki azt írta hogy az övé 9 évig,meg 5 évig élt.Hát biztos lehetsz benne hogy annyit nem fog neked,ha vízmelegítő nélkül tartod.Én a helyedben megvárnám a karácsonyt,és kérnék a "jézuskától" egy min50-60literes akváriumot.Egy szett 54 literes 17e ft,van benne minden,nem hogy fűtő de világítás szűrő és minden ami kell...Amugy pesten 3e ft a termosztátos fűtő.Aki halat tart,az gondoskodjon a megfelelő körülényekről.54literesbe már neonokat és egyéb halakat amik nem csípkedik meg,tehetsz mellé.
2009. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat. Sajnálom hogy a vásárlás előtt nem találtam rá erre az oldalra. A kereskedésben mindent megvetettek velem, amit most már másképp csinálnék. lehet hogy átgondolom az akvárium cserét. túl nagy állományba nem kezdenék, csak egy társat szeretnék neki. A red cherry garnélát ajánljátok? melegítőt mindenképp venni fogok és le is cserélem nagyobbra az aksit. garnéla elél mellette, meg levegőztető nélkül?

Nagyon köszönöm a válaszokat, sok okosat lehet itt megtudni, hamár a kereskedésbe nem hívják fel a figyelmet az újoncaknak. a kereskedésbe 4 litereset akartak megvetetni velem, mert az díszesebb volt és drágább és magam miatt választottam a nagyobbat a bettának.

köszi mégegyszer

2009. nov. 22. 21:26
 5/5 jerikó hermi válasza:
A bettának 30 l kell. A guráminak 60 l a minimum.
2014. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!