Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akváriumot szeretnék...

Tengeri akváriumot szeretnék csinálni. Lent linkelt akváriumban lenne. A szűrést hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

ez lenne az akvárium: [link]


A tetőbe még szerelnék pár fénycsőnek helyet, hogy meglegyen a szükséges fény valamint ventilátorokat a hűtéshez.


Viszont amit perpillanat nem tudok, hogy a szűrést hogyan oldjam meg. Nincs esetleg olyan külső vagy belső szűrő ami a tengeri akváriumokhoz megfelelő? Mindenképpen szűrőakváriumot kell építeni? Ha igen tudnátok adni pár ötletet?


Köszi a segítséget


2013. dec. 6. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, amit alapból ad hozzá, lehet rosszul értelmeztem, az elég lenne neki, így a ventillátor is felesleges lenne, mert a belső szűrő az kavarja is a vizet.
2013. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még trópusid, akkor a tengerit nagyon el fogod szúrni. A világítás nem biztos, hogy lehet bővíteni, és igen mindenképp kell szűrőakvárium is, meg ennél sokkal erőssebb áramlás.

Egyedül kezdőként nem érdemes belefogni egy tengeribe. Ha komolyan gondolod, és van rá pénzed, akkor keres valakit aki válalja, mert a gyk-s válaszok nem lesznek elegendők.

A jóindulat szólt belőlem.

2013. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok otthon a tengeris témában, de szerintem ezek a gyárilag összerakott szettek felejtősek ha többre vágysz pár guppinál meg egy "klasszikus" hajóroncsos bugyborékolós koponyás guppis akváriumnál.

De nem ezt akartam írni, hanem hogy én is agyaltam már, hogy hol kezdeném a tengeri akvarisztikát, valószínű megvenném ezt a könyvet: [link]

2013. dec. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!