Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most építkezünk és szeretnénk...

Most építkezünk és szeretnénk egy falba beépített akváriumot piranhának és cápáknak. Ez a két hal fajta megfér egymás között? és milyen méretű akváriumban gondolkodjunk? Továbbá kell e valamilyen engedély a tartásukhoz.

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2013. jan. 20. 14:53
1 2
 1/17 Pendulum92 ***** válasza:
1-2 ezer liter alatt szerintem gondolkodni se érdemes rajtuk.
2013. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
piranhát szerintem lehet olyan 1000 literbe cápát felejtsd el egyébként és honnan vennél? meg szerintem nem házba való
2013. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát a cápához biztos kell engedély, de én azt ki is hagynám. De egy 1000 literes pirahnjás aki szerintem jól nézne ki.
2013. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hát barátnőm minden áron cápát akar próbáltam lebeszélni de kudarcot vallottam :)
2013. jan. 20. 15:30
 5/17 Cerberosz ***** válasza:

piranhát 1000 liter felé érdemes, de 800 is belefér. A piranhát semmivel sem lehet együtt tartani...

Gondolom azt tudod hogy a cápa az tengeri ergó 3 szor annyiba fog kerülni mintha édesvízi akvárium lenne, még akkor is ha csak halas aki lesz és korallok nem. Édes víziben is vannak amik hasonlítanak a cápákra, ezek a cápaharcsák, googlizz rá.

Amennyiben mégis tengeri cápára gondoltok, akkor a macskacápa, bandita cápa, bambuszcápa az ami nagy nehézségekkel beszerezhetőek. de 100.000+ a minimum amit elkérnek értük, őket is 1000l fölött érdemes tartani ezen kívül amit most az aquazoo-sok nyomatnak ha jól tudom Sopronban az a fekete úszójú szirti cápa, ott egy 6000l-esben lesz, de azt kinövi szóval el lehet gondolni mekkora kell neki, de a beszerzése még nekik is bonyodalmas, ergó magánszemélyként szinte lehetetlen és az 1 millát simán ütheti az ára.... ja meg a kaja amit megesznek.... Ugyanis nem lehet neki édesvízi halat adni tengeri kell és élő is ami a legolcsóbb is 2000ft és az csak egy kis bohi vagy korallsügér ami semmi neki, ezenkívül ugye fagyasztott rák, halfilé, kagyló stb.... Szóval ha van rá pénz had szóljon, de ez egy rohadt drága hobbi:) Egy édesvízi ragadozós akvárium is nagyon jó, vagy egy növényes is remek dísze lehet a lakásnak.

2013. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Cerberosz ***** válasza:
Ja a szirti cápához kell engedély.
2013. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor lehet marad a piranha de a cápaharcsa is tetszik még gondolkodunk köszi szépen ! :)
2013. jan. 20. 16:21
 8/17 Darkkingdom ***** válasza:
Nem kell piranha-nak 1000 liter vagy több csak ha 10-nél többet akarsz tartani!Nem tudom miért gondolják ezt az 1000 litert neki!Minimum 400liter 5-6 piranha-nak 5-600liter elég!Cápát felejtsétek el!
2013. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
1500-2000 liter lesz ez biztos mert onnét már az aksi is öntisztítóvá válik
2013. jan. 20. 17:14
 10/17 anonim ***** válasza:
ha egy nagy cápa kakál bele, akkor nem biztos, hogy öntisztuló lesz.
2013. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!