Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szelektív fogyókúra?

Szelektív fogyókúra?

Figyelt kérdés

Az akváriumban van néhány dánió, két szívóharcsa és egy meggyhasú pár.

A gond a fiúval van. Minden más hal normális alkatú, a fiú viszont igazi zsírdisznó.


Hogyan lehet megoldani, hogy csak ő kevesebb kajához jusson?


2013. dec. 15. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Most ha a meghagyású hímről van szó akkor elkülöníthetted csak akkor a nőstény lehet nehezen fogadja vissza.


Ha ivási időszak lesz akkor könnyebb a fogyókúra egy odút barlangot fognak őrizni, ahonnan előjönnek a kicsikkel az akva többi lakóját beverik egy átlag fönti sarokba, ilyenkor lefogynak jócskán vehemensen agresszíven védik a kicsiket akkor egyszerűbb lesz etetni.( az akva jobb vagy bal fölső sarkába lesz a többi hal)


Vagy adj az egész állománynak kevesebbet.

2013. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a meggyhasú hímről. Már majdnem egy éve nálam vannak és még nem ívtak, amit szintén nem értek. Van búvóhelyük, használják is. A hím egyébként annyira megnőtt ÉS meghízott, hogy egy régebbi búvóhelybe beszorult pár hete :) Kézzel kellett kipiszkálni, első ránézésre azt hittük, hogy megdöglött, odlalra fordulva feküdt, farokúszóval kifelé a műanyag roncsból :) Megfordulni nem volt helye, tolatni meg nem sikerült a jelek szerint...


A dániók a normál/sovány határán vannak. A kaja egy része lepotyog az aljzatra, ott a dánióknak nem osztanak lapot, a meggyhasúak meg felzabálják, elkergetve a dániókat.


A nőstény nehezen tudná bántani a hímet, a hím kb kétszer akkora, pedig amikor idekerült, még kisebb volt a nősténynél.



Ívás mikor várható náluk? Ha egy év alatt nem volt, ne reménykedjek már benne?

2013. dec. 15. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy már volt ivás, a szűrő nagy ellenfél, a kicsik elég sűrűn választják menedékül majd beledöglenek.

Az ivás azzal kezdődik hogy a nőstény befeketedik, násztánc majd keresnek ivásra alkalmas helyet.

A kicsik 6 hónaposan eladhatóak én most választok el olyan 20 darabot viszem a kereskedésbe.

A kereskedés+ 8-10 hónap kb az első ivás


http://www.youtube.com/watch?v=KS6OpP93EqM

2013. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Joci, nagyon köszönöm a választ!

Násztáncolnak állandóan, sőt, a fiú is! Nem tudtam hova tenni. Hal homoszexualitás? :)


Lehet, hogy akkor a szűrő volt a ludas... egyszer eltűnt 1-2 napra a nőstény, percekre jött csak elő, úszott két kört, aztán ment vissza a barlangba. Akkor nagyon lestem őket, reménykedtem ivadékokban, de semmit nem láttam.

2013. dec. 15. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!