Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogyasszam le?

Hogy fogyasszam le?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 24 kilós beagle-m. Most nyolc éves és ivartalanítva is van. Eddig mindig édesanyám etette, de úgy döntöttem kezembe veszem a dolgokat, mert már diszpláziás és nem szeretném, hogy a közel jövőben elpusztuljon. Mivel eddig az összes kutyánkat ő etette, nem tudom hogy kezdjek hozzá a fogyókúráztatáshoz. Szerintetek mennyit kellene adnom neki naponta enni? Illetve hányszor? Szerintem maximum 17, de inkább 15 kilónak kellene lennie. Egész életében kövér volt, így tudom hogy nehéz lesz megszoknia a változásokat de nagyon féltem. Eddig minden nap egyszer, kb. 500-600 grammot kapott enni, most áttértem a napi 250-300 grammra, de félek, hogy ez így túl kevés neki. Főként konzerv kaját kap rizzsel, illetve van amikor maradékot is.

2013. jún. 5. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
az első amitől jelentősen fogyhat. Rengeteget mozgatni, egy kicsit erőszakkal is, nem szabad ráhagyni semmit. A kajában meg próbáld kihagyni a maradékokat, mert azok hizlalják. Állj át valami száraz tápra, ami kifejezetten olyan kutyának való ami túlsúlyos. Állatboltokban tudnak tanácsot adni. Lehet nem fogja megenni elsőre, de nem szabad neki ellenállni. Ha mozog és keveset eszik, akkor egy idő után fogyni fog. Bár mivel idősödik gondolom egyre kevesebbet fog szaladgálni, de nem szabad feladni
2013. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Baszus, a 30 kg-os boxerem eszik egy nap 30 dkg-ot. Szerintem jó ha ennyit adsz neki de lehet hogy később még ez is sok lesz. Szerintem az sem ártana ha nem egybe kapná az ételt hanem két részre osztva. Valószínüleg nem dps, vagy nem a túlsúlytól. Az ugyanis örökletes betegség. Persze a nagy súly terheli az ízűleteket is ami miatt sántíthat. Millyen táppal eteted? Jó lenne ha valami senior, vagy olyan táp lenne ami elhízott kutyáknak van kifejlesztve. Esetleg adj neki Luposan zöldkagylót az izületeire. Meg az sem ártana ha beszélnél a dokival. Arra készűlj fel hogy rosszúl fogja tolerálni az étel csökkentést, mert a gyomra iszonyatosan ki van tágúlva.
2013. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy az izületei miatt nem sokat tud mozogni mert fáj neki a nagy súly miatt, ezért is szeretném lefogyasztani, hogy ne legyenek akkora fájdalmai és többet tudjon mozogni. Próbálkoztunk fogyasztós táppal, de nem igazán ette meg, ha meg mégis akkor sem fogyott tőle semmit. Nekem viszont nincs annyi pénzem, hogy mindig ezeken a drága tápokon éljen, amik amúgy se nagyon segítenek.

Köszönöm szépen a válaszodat! De akkor ez a hirtelen adag csökkentés nem fog neki megártani és nem is kevés?

2013. jún. 5. 20:59
 4/19 sippara ***** válasza:
A konzerv kaja gyakorlatilag víz vágóhídi maradékkal és ízfokozókkal elkeverve, a rizzsel a szó szoros értelmében nem csinál semmit (kivéve, hogy hízik tőle). 24 kiló eszméletlenül iszonyúan horrorisztikusan sok egy beagle-nek (az enyém alatt feltartott farokkal szaladnak át bejglik, és ő is csak 18-20 kg), csodálom, hogy az állatorvostól nem kaptatok kiadós fejmosást. Megfelelő, jó minőségű light tápra kell átállni, egy normális beagle felnőtt súlyára (10-16 kg) kiszabott mennyiséget adni neki, és mozgatni, mozgatni, mozgatni, mozgatni, mozgatni.
2013. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bocs most néztem hogy konzervet adsz neki. Nem egy jó megoldás, inkább táppal etesd a maradékot meg ne ad neki.
2013. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Állatorvos nem igazán szokta látni, csak mikor az évi oltásra megyünk és a mi állatorvosunk annyit ért a kutyákhoz, mint én a bombákhoz, szóval mást nem is bíznék rá az oltáson kívül. Szóval akkor álljunk le a konzervekről és térjünk át a tápra. Nekünk még múltkor a Brit Premium nevezetű tápot ajánlották ami még egész elfogadható árban van. Az megfelelne neki?
2013. jún. 5. 21:08
 7/19 sippara ***** válasza:

Van a Britnek is light tápja: [link]

Egész elfogadható áron van, forint/nap tekintetben pedig a nyakamat teszem rá, hogy olcsóbb, mint napi fél kiló rizs+konzerv.

2013. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Ez a táp nekem nagyon szimpatikus, szóval szerintem fogok rendelni. Nem tudtam, hogy van belőle Light is.
2013. jún. 5. 21:18
 9/19 A kérdező kommentje:
Lenne mégegy kérdésem. A másik kutyám egy border collie és valószínűleg ír szetter keverék, de ő csak 17 kiló és mióta nálunk van annyi. Akkor neki is elég lenne a napi 170 gramm kaja ha a 30 kilós boxer napi 300 grammot eszik? Mondjuk azt olvastam egy blogon hogy a keverék kutyáknak erősebb a gyomruk és nem tesznek jót nekik ezek az előre gyártott tápok, mert hamar megemészti a gyomruk, és utána mivel nincs dolga csak gyűlik a gyomorsav amit utána ki is hánynak és pont ez van vele is. Nagyon sokszor hány gyomorsavat, amivel nem nagyon tudtam eddig se mit kezdeni.
2013. jún. 5. 21:38
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia, a boxeres vagyok linkelek egy oldalt ott kiszámoltam hogy a keverékednek mennyi táp kellene naponta britből, az oldal alján megtalálod kb 19 dkg. [link]

A luposant meg azért írtam mert gondoltam hogy a beaglenek fájnak az ízületei. A fressibe meg tudod venni 600g kb fél évre elég neki olyan 7000 ft. De rendelni s tudod a netről a táppal együtt.

2013. jún. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!