Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba elég...

54 literes akváriumba elég egy fénycső?

Figyelt kérdés
Egy nem teljes szettet (csak az akvárium+tető, fénycső) nézegetek, nem tudom, hogy a fény elég lesz-e?
2013. dec. 23. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elsősorban halas, és nem növényes akváriumot karsz, akkor elég lesz. Vannak olyan növények, pl. az Anubias-ok, amik amúgy is kevéssel beérik, még fényből is, mégis szépen díszlenek. nekik elég egy fénycső. A halaknak meg pláne. Nekem is az egyik akváriumom 54 literes és csak egy fénycső van benne. A valiznériák meg csak úgy szaporodnak... :)
2013. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mennyi wattos. ahogyan a gyártókat ismerem jó, ha 15 wattos lesz benne. az elég az anubiasoknak, gömbmohának.
2013. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5 watt az 0.27 vatt/ liter

0,2 Watt/liter igen gyenge fény

0,3 Watt/liter gyenge fény

0,5 Watt/liter közepes fény

0,75 Watt/liter erős fény

1 Watt/liter Intenzív fény


A te esetedben gyenge fényhez is alkalmazkodó növényeket tarthatsz, van pár vizfelszinre növő háttérnövény ami még jó lehet, fényterelőzeni azért nem árt a tetőt egy tükröződő fóliával kb 12% fényerő növekedést érhetsz el.

A vízcserére figyelj mivel nem tudsz annyi intenzív növekedésű növényt betenni ezért az algáknak több nitrogén marad így ha ritka a vízcsere alga burjánzás lehet.


Egyébként így néz ki egy plusz cső beszerelés: ( a gyári előtét átlag 1-2 évet bír azt én mindig kidobom) [link]


Plusz csővel erős közepes fényed lesz, egy átlagos társasba növények mellé a 0.5 watt/liter az ideális.

2013. dec. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elírtam, nem 5 hanem 15wattos fénycső van benne 0,27watt/liter.
2013. dec. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a szett tartalmazza a tetőt, akkor abban 1 csőnek van hely, nincs is igazán más lehetőséged.

Ez, kizárólag árnyéktűrő növényeknek elég.


Ha fényigényesebb növényeket akarsz tartani, akkor nem elég 1 cső, viszont akkor a tetőt se éri meg megvenni.

Mert a tetőben lévő világítás nehezen bővíthető.

Nem lehetetlen, de kell hozzá tudni barkácsolni.

2013. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Amolyan díszvilágításnak megfelelően a gyári tetők, de növényes akváriumot nem kell tervezni.
2013. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!