Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MEgvegyem-e a szettet? többiˇˇˇˇ

Már19nevetirtam kérdése:

MEgvegyem-e a szettet? többiˇˇˇˇ

Figyelt kérdés

Űrtartalom: 54 l

Méret: 60*30*30 cm

Üvegvastagság: 4 mm

Világítás: Műanyag tetőbe integrált T8 1*15 W Sylvania Daylight fénycsővel.

Műanyag tető: Etetőnyílással


Tartalmaz:

Akvárium, Eheim Pick Up 60 belső szűrő, JÄGER 50 W fűtő, tető világítással, hőmérő.

Adok még hozzá ragasztott háttérképet, 3 cm vastagságban fekete aljzatot és polifoam alátétet.


Szóval amit tudni kell ,hogy teljesen amatör vagyok,sokat néztem utána de kéne kis segitség..

kezdetben csak 3-4 guppit szeretnék,azt olvastam kezdöknek azt ajánlják és nagy ürtartalmu akváriumot de ennél nagyobbat semmi képpen.Viszonylag jó árban van,kihagytak belöle valamit ami feltétlen kell?

2,A fénycsövekröl olvastam hogy nem mindegy milyen,ez jó lenne?

3,54l -be mennyi halat lehet tartani kb?

4, Ez nem fontos csak kiváncsi vagyok a háttérkép mért kell(csak életminöség)?

NEM KIOKTATÁST KÉREK ,HANEM SEGITÖKÉSZSÉGET.

KÖSZI

ui: boccs a helyesírásért



2013. dec. 28. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen szettem van, a fénycsövet lecseréltem, mert semmit sem ért. Elvileg a szűrő is gyenge, eggyel nagyobb kéne, de 3-4 guppit, vagy hasonlót elbír.
2013. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyel nagyobb szürönek a tipusát leirnád,nem értek hozzá:)
2013. dec. 28. 13:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez az:

[link]

2013. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem és ha meglenne ez a szürö,akkor elvileg (nem hagytam ki semmit)nem?

Gondolom lehet tenni diszitöelemeket ,virágot is ..

ÉS azzal amit fent irtam plussz a teáltalad irt szürövel kb mennyi halat lehet tartani SZERINTED kb

2013. dec. 28. 13:53
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja és a fénycsö?

Arrol olvastam hogy az se mindegy mert attol is algásodhat nagyon ha nem megfelelö..

Esetleg ötlet?

2013. dec. 28. 13:54
 6/12 anonim ***** válasza:

A JBL fénycsövek elég jók:

[link]


A [link] pedig tudsz halat választani, itt leírják az igényeiket, és hány literben tarthatók.

Vízinövényeket is tudsz itt nézni.

2013. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Neked milyen a fénycsöved?
2013. dec. 28. 14:28
 8/12 A kérdező kommentje:
ÉS még akkor érdeklödnék ,hogy nem maradt ki valami fontos tartozék?
2013. dec. 28. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:

A Sylvania teljesen jó fénycső nem kell lecserélni, nem túl gyakori mert drága, az osram keze benne van szinte minden német csőben, egyszerűbb azt venni egy osram lumilux 865-öt [link]


De teljesen jó a Sylvania, nem kell cserélni, a wattszám viszont gyenge, erősebb fénycsövet nem tudsz betenni 900 lumen nappali csőben a max fényerőd, ez kerekítve 0.28 Wall / liter fényerőt jelent aminél csak alacsony fényerőt igénylő növényeknek jó teljesség igénye nélkül itt egy pár: Anubias barteri, Anubias Nana, Bolbitis heudelotii, Ceratophyllum demersum Foxtail (Érdes tócsagaz), Cladophora aegagrophila,(gömbmoha), Cryptocoryne wendtii(Wendt-vízikehely), Marsilea hirsuta, Microsorum pteropus (lándzsás vízipáfrány), Taxiphyllum barbieri Vesicularia, Javai moha, Karácsony moha, Vallisneria.


A halháló kimaradt, részleges vízcseréhez kell még tömlő, vödör kell az állott vizet tárolni, vagy 5 literes pet palack.


Háttérképnek teljesen jó egy pl sötét fólia, fotókarton.


Ezt régebben irtam, lehet tudod hasznositani:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt viz)

2013. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét) "


Tehát akkor este ki kell huzni?Ez nem teljesen világos..

És még azt szeretném hogy ha a levegöztetö a szürö egyben és ugy csinálom ahoy mondtad,és ha este 10után kb reggel 6ig kivan kapcsolva a szürö ,ami ugye most a levegöztetö is akkor nem lesz gond?

2013. dec. 29. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!