Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » . Uj vagyok a halakban és...

Ákos :) kérdése:

. Uj vagyok a halakban és lenne pár kérdésem! Van egy 25l-akváriumom benne 2neon hallal 2vitorlás hal 1aranyhal. és még 2gupi meg pár más kishal kb8-9 összesen 14-15hal. Tul sok a hal vagy nem?

Figyelt kérdés
Mára 2vitorláshal 1neonhal és még 1kishal megdöglöt rejtéjes körülmények között. Kèt hal csipkedi az aranyhalat és már láthato a sérülés rajta! Talán kevés a hely? Levegöztetö. Szürő. Melegitő minden van az akváriumba:a kaja amit adok nekik szunyog lárva (szárított) NE NÉZZETEK HÜLYÉNEK NAGYON KEZDŐ VAGYOK amugy az akvárium egy hete van meg! segitetek??

2013. dec. 28. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Szia.Szerintem nem kicsi az akvarium mert nekem is 25l-es ben van 12hal.Annyi a baj csupan, hogy valamelyik hal agressziv es nem szabad pl:1guppit osszerakni 1neonnal :-)
2013. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló se ért semmit az akvarisztikához már lejött számomra.Ezeket össze se lehet rakni mert a aranyhal 150litertől hideg vízbe való atöbbi melegbe neonból minimum 6ot tartunk 70litertől vitorlást 100litertől.Egyedül talán a guppi maradhatna de ezek így gondolom valami kis belső szűrővel 1-2 hét és megdöglenek nyguodt lehetsz
2013. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem bántásnak mondtam amit mondtam.De ha tényleg szeretnél halakat 1-2napon belül vidd vissza a guppin kívül az összes halat.Mert ha nem hát akkor majd saját károdon tanulod meg hamarosan hogy ez nem volt jó..... ez az első komizónak is szól ahelyett hogy tök butaságokkal tömné a normális fejét is....
2013. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem azert kedves valaszolo de allatboltba se 100literes akvariumokba vannak a halat es nekem is voltak ilyen halaim 25 literes akvariumba 1,5 evig szepen eleltek.Mar bocs :-)
2013. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Úristen...25 literes akváriumba max 4-5 nanohalat lehetne tartani (nanohal=2-3 centis) de én még azt se tennék ilyen kicsibe.

Az aranyhal hidegvízi, minimum!! 150-200 liter kell neki, a vitorlásnak szintén 100-150 liter kell, a neonnak is sokkal nagyobb akvárium kell függetlenül attól, hogy kicsi.

Az összes halad el fog pusztulni ammóniamérgezésben pár napon belül. De valószínűleg még azelőtt kinyírják egymást, ugyanis olyan halakat raktál össze, akiket nem lehet egy akváriumban tartani...

2013. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te elvagy tevedve mert neke. 1,5evet kibirtak szoval ennyit errol :-)
2013. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Aki ilyeneket tesztel hogy meddig bírja annak legszívesebben az anyját bezárnám egy 2 m2 szobába és tesztelném meddig él utána meg a kis ro hadék kölykét is tesztelném!
2013. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ki tart vissza?Bear Grlys tulelne
2013. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Es amugy sem teszteltem oket csak ilyen halat ajanlottak a boltba az akvariumba es nem is ertem miert engem sertegetsz mikozbe o/ok mondtak h ezek nagyon jol elelnek benne :-)
2013. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 toma781 ***** válasza:
100%
a boltban az eladó azt is mondaná hogy 100 vitorláshalat rakj egy 20 literes akváriumba mert neki mindegy csak vegyék meg
2013. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!