Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Estére leszoktam kapcsolni az...

Estére leszoktam kapcsolni az akváriumom világítását és reggelre elvesztik a vörös neonhalak a szép élénk színüket. Miért?

Figyelt kérdés
Mikor felkapcsolom a világítást olyankor összevissza vannak az aksiba nem csapatba ahogy szokták. De utána amúgy vagy 2-3 óra múlva ugyanolyan szépen ragyognak.
2009. nov. 27. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom az okát, de ez valóban érdekes, az enyémeknél is ez volt.
2009. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem,amíg 2 vörösneonom volt,rendszeresen a vízcseréknél elvesztették a szinüket,és egy pár nap után jött vuissza.Kiegészitettem a "csapatot" 6 főre és a szinük állandó.Ha nem érzik magukat biztonságvan,akkor elmegy a szinük.A stressztől megy el valószínő,ha meg tényleg attol akkor fokozatosan le fog gyengülni az immunrendszerük és egy idő elteltével betegek lesznek,vagy egyszerüen nem esznek és elpusztulnak.Én még időben megoldottam.Mekkora az aksid és hány fős a vsapat?
2009. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
A neonok bőrében fényérzékeny színtestek vannak,ezek elhalványodnak, ha túl erős fény,inger éri.Amikor felkapcsolod a világítást, hirtelen nagy fény éri a sötétség után, ez ellen védekezik,ha megszokta, visszatér a színe.A túlzottan megvilágított akváriumban is halványak a színek, ill a betegségekre,ijedtségre is így reagálnak.Szeretik a tőzeges enyhén savanyú, sötét és lágy vizet.A talaj,hátfal sötétebb színeit is meghálálják, a látványukkal.Ezt a kis reggeli stresszt, amit a hirtelen fény okoz, gond nélkül elviselik,de a folyamatosan erős fény, nem tesz jót nekik.SN.
2009. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
45 literesbe 6 van.
2009. nov. 28. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!