Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a vitorláshalam?

Pallandoboy kérdése:

Miért nem eszik a vitorláshalam?

Figyelt kérdés
Még elég fiatal, kb 5 centis. 2 hónapja van meg, de a többi haltól eltérően, őt soha nem látom enni. Folyton bújkál. Van egy másik vitorlásom is, ő viszont úgy eszik mint a gép. 80 literben vannak 26-27 fokos vízben(mindig tiszta). És nem rég, pár napja ennek a vitorlásomnak a fején megjelentek apró kis fehér kiálló golyók. Ez összefügg azzal hogy soha nem eszik? Hogy hogy akkor még életben van? Valaki érti ezt?

#beteg #Vitroláshal
2013. dec. 30. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A kiálló akármi lehet betegség, vagy a harc nyomai. Vitorlás 80 Literben békés kis halnak tűnik. Pedig nem az. Az hogy a kérdéses példány mindig bujkál és nem eszik, azért van mert a másik elnyomja. Vitorlás egy rendkívül agresszív területvédő hal. 200 Liter Felett sem tartanék. 80 Literben nem tartható, az tény! Sokak szerint 150 litertől tartható. Szerintem még az is kevés. Én is tartottam 130 literben. Mert békés. Csak rájöttem hogy lámpa oltás után fura hangok jöttek az akváriumból. Kimentem a labor lámpámért, (fotólabor, piros sötét fény) és azzal nézegettem mit is csinálnak a vitorlások. Lehet neked akármilyen a vized, és akárhány fokos. Csak marni fogják egymást. És mindig akkor amikor azt hiszik nem látod őket. Végén csak egy maradhat!! (hegylakó)
2013. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Részben segített, de nem hiszem hogy a másik vitorlásom miatt csinálná ezt, hogy nem eszik, meg bújkál, mert először csak ő volt egymaga kb egy hónapig és már akkor is ezt csinálta. Ezért akkor azt gondoltam, ha veszek mellé egy fajtársat akkor majd helyre jön. De semmi sem változott. Egyébként a két vitorlás mellett, egy törpegurámi, 2 xifo, 4 betta(1 hím, 3 nőstény) és 8 neonhal van. De soha nem bánt senki senkit, tök nyugi van az akváriumban. Szal én is inkább betegségre gyanakszok, lehet már így vettem meg.
2013. dec. 30. 22:20
 3/3 izomszörp ***** válasza:

Betta és vitorláshal nem jó párosítás!


Mind a kettő területvédő!

2014. jan. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!