Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha hetente ajzatott tisztítók...

Ha hetente ajzatott tisztítók akkor nincs is lényegében szűrésre mechanikai szűrésre, nem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden akvárium más, te látod.

De a mechanikai szűrés az áramlás erőssége miatt is kell, amit a biológiai nem biztos, hogy biztosítani tud.

2013. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
áramlás megvan , csak akkor nem tisztítom egyik szűrőszivacsomat sem max nagyon ritkán egyiket azt is akva vízben.
2013. dec. 31. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs valami mechanikai attól h porszívózol még eltömődik a bio szűrőanyag
2013. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most ezt a bio kontra mechanikai dolgot nem árt tisztázni, minden olyan szűrő amely keringeti a vizet és a szűrőfelülete alkalmas baktériumoknak az begyűjti a szennyeződéseket is így mechanikai szűrőként is funkcionál.

Ha kimondottan mechanikai szennyeződésekre rendszeresítünk egy szűrőt akkor annál csak az a kritérium, hogy nagyobb teljesítménnyel keringesse a vizet mint a fő szűrő, és alkalmas szűrőfelülete legyen a szennyeződések begyűjtésere.

Példa ha egy beállt szűrő 300liter/órát tud és magába működik akkor csekély áramlást csinál de még így is begyűjt egy csomó szennyeződést, ha beteszünk mellé egy plusz szűrőt ami 1200 liter/óra akkor az felkavarja a szennyeződést és négyszer annyi szennyeződést képes össze szedni azonos idő alatt mint a 300l/h val működő beállt szűrő.

A szivacsok ritkán takarítása akkor működik ha van elég áramlás az akvában, frissül, kering a víz és dúsul oxigénnel, másképp felborul az egész. Egy szűrő esetében ha leapadt az áramlás takarítani kell a szivacsot.

(Boldog új évet mindenkinek, én sajna most is dolgozom reggelig, az idei szilveszterezés elmarad:( )

2013. dec. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
B Joci jól leírta. Nagyobb teljesítményű szűrő jobban kavar, és több szutykot is szed össze. Viszont nekem zavaros ez a "majd akkor ritkábban takarítom a szivacsot" dolog. A szivacsot kb 3-4 havonta kell tisztítani, ha jó a szűrőd. És hogy neked hetente kell talajt tisztítani, az is fura. (mert hogy én még sosem csináltam. (és nincs is szutyok az alján.) Ott valami el van pacsálva.
2014. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Elméletileg működhetne, a gyakorlatban nem szokott. Mechanikai szűrés nélkül minden alkalommal csak egyre rosszabb lesz a porszívózás. A lelkesedésed is lanyhulni fog néhány hónap után.
2014. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én a részleges vizcserét így oldom meg mulmozoval.
2014. jan. 1. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

„én a részleges vizcserét így oldom meg mulmozoval. „ Megmondom őszintén, bár ez az én szégyenem, itt gy..k..oldalon olvastam talán egy éve, hogy létezik talajporszívó, és van olyan hogy talajporszívózás, soha nem csináltam még ilyen műveletet, meg szerintem nem is fogok.


Ha koszos az ajzat szűkíteni kell nyomó ág keresztmetszetét vagy növelni a szűrőkapacitást,(még egy belső) a pangó víz rossz a növényeknek, kedvez az algáknak, 1 hét egy akvárium életében rengeteg idő, két vízcsere között sok dzsuva lesz az aljzaton aminek a legjobb helye a szűrőbe van, és ajzat porszívózhatod minden héten akkor is algás lesz az ajzat.

2014. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!