Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150 literes akváriumba milyen...

150 literes akváriumba milyen halat még?

Figyelt kérdés
Van egy 150 literes akváriumom. Amiben jelenleg 6db vörösneon úszkál meg 2db anci. Eddig még volt benne 1db kékpáncélos harcsa, de sajnos elpusztult pedig már kb 11 éve megvolt :( Állandó 23 fokos víz, 2db szivacsszűrő + 2db porlasztó, meg egy Eheim pickup 2012 belsőszűrő. Ebben kételkedem kicsit hogy jó-e... De az eladó szerint 200 literig jó ez. Ezekhez milyen és mennyi halat ajánlotok még? Ja és a világítás 2db 4700k 18W fénycső. Heti 30% vízcsere. És tele van élőnövénnyel. Azt hiszem hólyagos vizikehely a neve.
2014. jan. 1. 20:25
 1/9 anonim válasza:
17%

Nem tudom, hogy merre laksz, nekünk van egy cápaharcsánk (kb 18-20cm-es lehet) amit elajándékoznánk.

Ha szeretnéd elvihető.mellette csak páncélosok vannak alul, és mi ugy döntöttünk hogy inkább sok pici halat szeretnénk bele.

2014. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi de nem szeretném megetetni vele a neonokat :) Max a kerti tóba raknám bele :)
2014. jan. 1. 21:04
 3/9 Gryphon ***** válasza:
46%

Én sok pontylazacot tartanék. Barátságosak, és csapathalak. 6db neon mellé még vehetnél jó párat. Én tartok mellettük lángvörös pontylazacot. Itt tudsz magadnak nézni ha gondolod:

[link]

Szerintem jó a szűrő, ha megtehetném külsőt vennék, de sajnos nem megy olyan könnyen :D

Ha nem akarsz nagy halakat (szerintem a sok kicsi amúgy is szebb) vannak törpe páncélos harcsák is, amik szintén rajhalak.

2014. jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Én először építenék/vennék egy külső szűrőt. Ha sok a növényed, azoknak is kell, mivel a bomló növényi maradványok is ammóniát bocsátanak ki, mint a halak.
2014. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
100%
nem mellesleg kikerül az akváriumból az a 2 szivacsszűrő, ami ezstétikailag is sokat számít.
2014. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gyuszi13 ***** válasza:
46%
én legfőbb képen színes és kicsire növő halakat mondjuk pár elevenszülőt(guppi,szifo,molly),vitorláshalat és még pár lazacfélét,(ha lebegő növényed is van szeretnél valami különlegességet akkor a félcsőrű csuka illene bele és könnyű tartani,a félcs. is elevenszülő,az elevensz.be az a jó hogy szaporíthatod így ha tartasz meg belőlük spóroltál is.
2014. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kéne egy külső szűrő, és még jó sok vörös neon. Ha vennél bele pl. egy tetratec 1200-at, akkor lehetnének 20-an is. Nagyon szép látvány. Ha fűtőd van, akkor feltekerhetnéd 26 fokra.
2014. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező ezt igazából te tudod megválaszolni, a 3 szűrő ehhez az állományhoz és a fodros vízi kehelyhez bőven jó, értékeld az akváriumod, algás-nem algás, sűrűn kell takarítani a szűrőket vagy ritkán, etetés után gyorsan tisztul a víz vagy csak estére tiszta stb

Ha úgy ítéled meg hogy jó, és még egy mondjuk fél adaggal több halkaját elbírna mint amit most etetsz akkor bővíts a létszámon, a hozzáértés megvan 11-év az nem lehet véletlen a harcsánál.

Példa a kék pajzsos harcsa csapathal de ő elég beles, esetleg foltos páncélos harcsa, törpe páncélos harcsa, vagy a neonok létszámát bővíted, ha rendbe minden akkor + 6 hal, vagy törpe páncélosból lehetne 7-8. Mindenféleképp nano vagy kisebb rajhal jöhet szóba.


Persze a legjobb a külső szűrő, kvarc tiszta egészséges víz


De mint írtam ezt te látod mit bírhat még el a jelenlegi szűrés.

2014. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz mindenkinek :) Hát a szűrőket ritkán kell tisztítanom , mert egyáltalán nem algásodik a víz. csak ahol a porlasztók felett bugyog a víz ott a tetőn szokott lenni azt meg havonta lemosom és kész. etetés után teljesen ugyan olyan tiszta a víz mint előtte. Soha nem homályosodik be. Úgyhogy szerintem még elbír pár halat. De mint mondtátok szűrőcsere. Valahogy éreztem :)
2014. jan. 2. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!