Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 120 literes akváriumban...

Egy 120 literes akváriumban mekkora áramlásnak kell lenni? Mi számít jónak?

Figyelt kérdés
1200l/h körül van az elég ?
2014. jan. 2. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Áramlásnak elég, ha meg van hozzá a megfelelő szűrő térfogat, akkor jó.


(Egyébként változó, 2,5-3-4-szeres vízforgatás elég egy átlagos akváriumba, de ez valós gyakorlati vízforgatást jelent.)

Az 1200l/h az egy elméleti üresjárati vízforgatás, a szűrőközeg sűrűségétől, érettségétől függően ez kb felére esik vissza, tehát marad belőle kb 600 l/h.

Ez 5-szörös vízforgatás.

High-tech növényes akváriumokban szokott lenni néha 6-8-szoros vízforgatás (gyakorlati)

Ehhez 12-15-szörös elméleti forgatás kellened, de mivel szűrőből nincs ekkorára szükség, így szokták úgy is csinálni, hogy van egy erős szűrő, (8-10-szeres vízforgatással) és azt kiegészítik egy áramoltatóval, ami semmit nem csinál, csak keringeti a vizet.

2014. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...egyébként átlag növényes/halas akváriumnál nem az áramlás mennyisége számít jónak, akármekkora, hanem az áramlás nagysága és a szűrőanyag térfogatának az egymáshoz viszonyított aránya.

120 literhez kell vagy 1,5 liter szűrőanyag.

2014. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi számít jónak azt így nehéz megmondani. Példa beüzemelsz egy külső szűrőt 700 liter/órást az magába kb két hétig esőztetővel elviszi, utána tompul a teljesítmény és már nem elég az áramlás, kell mellé tenni egy belső szűrőt 400-500 literes elég ha a belsőt hetente takarítod.


Lehet 900literes külső az kb 1 hónapig elviszi magába esőztetővel, utána kell belső mellé 400-500 l azt elég 2-3 hetente takarítani.


Nem kifejezetten a liter/óra adja meg az áramlást hanem a nyomó ág keresztmetszete. Minél kisebb átmérőn folyik vissza a víz annál jobban kering a víz az akvában.


Tegnap takarítottam a 900 liter/h külső szűrőmet, 200literes akvában 6 esőztető lukkal 3/4 állásban viselik el a halak és a növények, 1-2 hét múlva mehet a padlóra nyitott vízcsap, kb 1.5 hónap múlva megy bele a belső szűrő is, 3-4 hónap múlva szűrő takarítás utána megint elég magába.

2014. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végül is konkrétan, írtak előttem választ, plusz amit én írtam gondolatban gyúrd össze és úgy a jó.


Kell egy szűrőfelület nagyság, egy legalább 5 x vízforgatás, megfelelő adapter a szűrő nyomó ágára, jó szűrő elhelyezés, így gyorsan kitisztul a víz pl etetés után.

2014. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!