Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak ha elpusztult...

Mit csináljak ha elpusztult egy hal az akváriumban, és nem találom?

Figyelt kérdés

Elég régen megbetegedett az egyik neonon azzal a neonhal betegséggel amikor a hasától kezdve elkezd kifakulni. Késő vettem észre. Nem pusztult el. Többi hal nem lett beteg. Nem foglalkoztam vele. Amúgy már 1,5 hónapja betegeskedett. Most vettem észre, hogy eltűnt(elpusztult). Az a baj hogy nem találom, és félek hogy megmérgezi a vizet. Tegnap cseréltem vizet. Az elég lesz ha 1 hét múlva cserélek újból vizet, vagy jobb lenne gyakrabban, hogy kimenjen az ammónia a vízből?

Az akvárium 60literes. 3 páncélos harcsak meg 9 neon van benne. 300l/h szűrő.



2014. jan. 2. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A haltetemnek ha nem szorul be valahova fel kell jönni a vízfelszínre, ammónia szintet nem igazán változtatja, a rothadó tetem(ha jól tudom) neurint termel inkább, azt is főként akkor ha feljön a vízfelszínre a tetem, gyakoribb vízcsere kell ilyenkor ha kisebb az akvárium, heti 2x20% és lesd a pangó vízfelszíni részeket főleg a szűrő mögötti részt, ha van vízfelszínre érő növény akkor a levelei között.
2014. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább gyakrabban csinálj részleges vízcserét.

Akár naponta 2-3 litert.

Jó szűréssel nem lenne gond, de ezt elég kevésnek látom.

2014. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 C0r3 ***** válasza:
0%
Szerintem feltámadt és elmenekült. Tudtam, hogy 2014 a zombiapokalipszis éve... bezzeg nekem senki sem hisz :D
2014. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

keresd meg :D


www.like-nyar.eoldal.hu

nézzétek meg :)

2014. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Janika0123 válasza:

Nefoglalkozz vele a pancelosok majd lerendezik:)

Ne cserelgess annyiszor vizet, mert cssk be stresszelnek a halak es legyengulnek... Inkabb csak reszleges vizcsereket csinalj 2 hetente pl; 60l vizbol cserelj le 15-20l-t max. es potpld az elparplgott mennyiseget 2 naponta, ezzel is csokkented az ammoniat..

Figyelj oda a halaidra, mert ha az egyik beteg, akkor a tobbiben is elojohet kesobb, mivel egybevannak zarva! Jobb egybol intezkedni, mint kesobb egy kipusztult akvariumot pucolgatni!

Nekem ha az egyik halam beteg, kiveszem ot a tobbi hal kozul, beleteszem egy masik kis akvariumba (gyogyakvarium) es ott kezelem ameg teljesen helyre jon. Aztan fokozatosan visszaszoktatom a regi medencejebe.

2014. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most, hogy többet utánaolvastam. Több helyen olvastam, hogy 1-2 nap alatt teljesen szétfoszlik. Valószínűleg azért nem találom.

Janika0123, Azt akartam, de egyenlőre csak 1 akváriumom van.

2014. jan. 2. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!