Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől gyenge a vízáramlás?

Varga30 kérdése:

Mitől gyenge a vízáramlás?

Figyelt kérdés

Adott egy 150x50x60-as malawi sügeres akvárium. A külső szűrő egy 1500l/h-s aquanova. Alsó rekeszben szivacs a többiben legalább 4l siporax és a tetejét perlonvattával fedtem le. A kivezető ágnál viszont elég lightosan jön a víz, szóval nem tűnik 1500l/h-nak. Úgy olvastam fél évente szabad pucolni.

Alapból nem lenne baj a gyenge vízárlmlás, de a vízikalász elfoglalja a vizfelszín nagy részét és csak az erős áramlás tudja ott megmozgatni a vizet, illetve az akvárium túloldalán már nem mozog a vízfelszin, és így "beolajosodik a víz"

Másik problémám, h a gyenge vízmozgás miatt félek, h bealgásodik. A kalász levelein igy is már megjelent egy kis alga.....



2014. jan. 6. 18:12
1 2
 1/11 Pendulum92 ***** válasza:

Egy 450 literes akváriumba nagyon kevés az az 1500 l/h.

Eleve a perlont vedd ki, az nagyon fojt, főleg ha már el is van tömődve.


A megoldás 1 vagy 2 áramlásgenerátor, vagy 2 erős belső szűrő, legalább 1000 lph-val.

2014. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez így növényes akvárium töltet elrendezés.

Mindenki másról van meggyőződve nekem a lenit vált be és ezt tényleg csak fél évente kell takarítani.

Nálam, alsó rekesz siporax rajta durva szivacs.(tm 10)

2.-3. rekesz siporax, legfölső rekesz egyel finomabb szivacs , rajta finomabb szivacs. (tm20,tm30)

Perlon vatta az növényesbe ahol nincs vagy kevés a hal ürülék.

2014. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A vattát azért raktam rá, h a lehető legtisztább víz jöjjön ki mivel kb 40 hal sokat piszkít. Egy sügeres akváriumhoz akkor mi lenne a legmegfelelőbb szűrőközeg és milyen elrendezéssel, ha 4 rekeszem van.


A háttér mögé van rakva egy 1000 l/h-s belső szűrő is. Úgy van kialakítva, h a háttér bal alsó részén van egy beömlő rács, ott van a belső szűrő amire egy kb másfél méteres műanyag csövet rákötöttem és a hátté jobb aljánál jön vissza az akváriumba. Az volt a cél, h az aljzaton a halpiszkot visszafújja a szűrőhöz. Alapból nagyon bika a szűrő és az ötlet is jó, de azt vettem észre, h ahogy rádugom a másfél méteres csövet a végén ami kijön víz közel se olyan erős, mint ami a cső nélkül tapasztalható... :)

2014. jan. 6. 18:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy beállt, nyálkás szivacstól jobb finom szűrő nem kell, a perlon társasba nem jó, alul meg hamar eltömődik oda egyszerű olcsó kerámia is megteszi, hogy a vödör aljára iszapolódjanak a dolgok, én siporaxot tettem oda is.

Ha rendezed netán a töltetet akkor fogd meg a rotort, hiába van vízbe forró lesz, a hő meg egyenlő a gyors tengelykopással.

A tömlő minél hosszabb annál jobban csökkenti a nyomást, átmérővel lehet operálni, nálam se a gyári van már, a csonkoktól jön egy darab gyári tömlő, a gazdaboltba vettem szilikon csövet amit feszesen rá tudok húzni, a szívó ág csak össze van nyomva, a nyomó ágnál egy darabig összenyomtam, majd pár csepp pillanatragasztó és még bikából 1-1,5cm összement.

2014. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, jó tipp az átmérő csökkentése, ugye ha két csövön egyenlő az átmenő víz mennyisége, akkor a sebessége fog növekedni.
2014. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pusisz ***** válasza:

320 literesben (135 cm hosszú) a megfelelő áramlást úgy értem el, hogy a külső szűrő szívóága a jobb oldalon van alul, a kifolyó ága jobb oldalon felül. Ez nem mozgat szinte semmit. :) Jobb oldalon felül van még egy 1400 l/h- belső szűrő, és egy 2000 l/h-ás áramlásgenerátor. Mindkettő úgy van állítva, hogy fodrozza a vízfelszínt, az aksi végén lefordul a áramlás és végigsepri az aljzatot. 150 centis aksinál ennél picit több kell. A külsőszűrőre ne számíts vízmozgatás szempontjából, nem az a dolga...

vegyél áramoltatókat akár kínai barátainktól is jó... :) Én 2.700.-ért vettem 8 hónapja hibátlanul műxik.

2014. jan. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a sok infót!

Pár kérdés még :

1. Most a külső szűrőmben a 4 rekeszt akkor mivel és milyen sorrendbe töltsem meg szerintetek?

2. célszerű lenne akkor egy áramoltatót is berakni a jobb aljára, ami a zaccot odafújja a belső szűrőhöz?

2014. jan. 7. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a # 2 válaszban leírtam a töltetet, az akváriumok lelke a szennyeződés lebegtetése, felkavarása, áramlás az lényeges, ha kevés tegyél bele áramoltatót.
2014. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pusisz ***** válasza:

Az áramoltatót bárhova rakhatod, de érdemes a víz tetejéhez rakni, hogy a felszín fodrozásával segítse a gázcserét (oxigén) és az olajosodást is gátolja.

Ha jól tudom az olajosodás is a szűrés és hullámoztatás elégtelenségéből fakad és valamiféle baktérium vagy alga szaporulat telepszik meg ott...

olajos felszín: [link]

2014. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:
Tuti nem a rossz szűrés a fő ok, mert nálam is van, ha nm mozgatom eléggé a felszínt, és az ammónia méréshatár alatti JBL teszttel mérve.
2014. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!