Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyik halam már nagyon gyenge/...

Egyik halam már nagyon gyenge/valószínű valami parazita támadta meg/. Érdemes még gyógykezelni? Vagy már nincs értelme.

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen fajta hal? Milyen a tünet? Ha fehér pöttyös a hal külseje, vakarózik és szitáló mozdulatokat végez, akkor darakóros.Mennyi ideje beteg? Hogy viselkedik?

Ha még úszik és eszik, akkor érdemes, különísd el.

2013. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
platti.ma már nem evett és már fél oldalra dől.nincs rajta semmi daraszerű. 2 napja vettem észre,hogy szűrő tetjén csücsül egész nap néha idegesen felszínre úszott azután visszement oda és dörgölödzőtt kövekhez és növényekhez.most bent van egy Neptunus gyógyfürfőben 1 1/2 órája
2013. márc. 2. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha vakarózik, de nincs rajta semmi, azt jelenti, hogy a víz minősége rossz neki. Cseréld le a vizet. Nekem is volt ilyen, csak ezüst mollynál. Már a végét járta amikor lecseréltem a vizet, a kavicsot kicseréltem és mindent megtisztítottam. A kavics szeme nagyobb lett, hogy könnyen lehessen tisztítani. Majd beleraktam a halat, már nem volt akkor klóros a víz, és még élt 2 hónapig.
2013. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a víz mínősége jó-mindig figyelem.hetente 30 % vízcserét csinálok porszivózással egybekötve.
2013. márc. 2. 12:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha már egyenesen nem tud úszni a hal, akkor szerintem nem sok van neki hátra.


Pl a vitorlásunk amikor öreg volt, egy ideig furán viselkedett, aztán kezdett feldőlni és 6 napot élt már csak utána szegény.


Volt egy harcsánk, ami meg kiugrott, visszatettük egyből, de mivel túl nagyot placcsant, lehet kidurrant az egyik úszóhólyagja és utána nem tudott egyenesen úszni és másnapra megdöglött.

2013. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!