Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől gyenge a vízáramlás?

Varga30 kérdése:

Mitől gyenge a vízáramlás?

Figyelt kérdés

Adott egy 150x50x60-as malawi sügeres akvárium. A külső szűrő egy 1500l/h-s aquanova. Alsó rekeszben szivacs a többiben legalább 4l siporax és a tetejét perlonvattával fedtem le. A kivezető ágnál viszont elég lightosan jön a víz, szóval nem tűnik 1500l/h-nak. Úgy olvastam fél évente szabad pucolni.

Alapból nem lenne baj a gyenge vízárlmlás, de a vízikalász elfoglalja a vizfelszín nagy részét és csak az erős áramlás tudja ott megmozgatni a vizet, illetve az akvárium túloldalán már nem mozog a vízfelszin, és így "beolajosodik a víz"

Másik problémám, h a gyenge vízmozgás miatt félek, h bealgásodik. A kalász levelein igy is már megjelent egy kis alga.....



2014. jan. 6. 18:12
1 2
 11/11 Pusisz ***** válasza:
Tehát a tapasztalatok szerint a felszín mozgatása szükséges! Így nem kell külön oxigén beporlasztás sem. Anno én is azért vettem az áramoltatót... a szűrésemen nem változtattam, de a felszínt fodrozom => és tiszta!
2014. jan. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!