Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54l-be tetratec ex600 vagy...

54l-be tetratec ex600 vagy 700-at ajánlotok? Később növényes lenn

Figyelt kérdés

A 700-al szemezek,de mivel csak majd idővel lenne belőle igazi növényes mennyire forgatná ki most a növényeket (papagájvirág,crypto wendtii) a 3-4 cm vastag bazalt zúzalékból?

Rc garni (ivadék is), neonhal, zebra dánió hogy viseli a flowt? Tapaszalat?



2014. jan. 6. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem forgatja ki csak be kell állítani.

A szűrők névleges teljesítményét amit a csonkoknál mérnek, új töltettel, azt írják a dobozra, példa 700 liter/óra, kezelésiben tömlővel már csak 450l/h, az idő múlásával ez lecsökken kb 350l/h-ra.

A gyárilag javasolt áramláscsökkentő megoldás a nyomóág csapjának részleges zárása, eleinte mondjuk az esőztetőt lehet kerüld, akár egy ex 1200 is lehetne nyugodtan, az ex 700 éppen elég.


(Neon hal az hosszú úszótér, nagyobb akva)

2014. jan. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm. Megnyugtattál. A neon családi választás volt, nekik is engedni kell :-) Bár a halak lehet nem annyira örülnek neki. A csap zárásán én is gondolkodtam, de féltem,hogy a motornak nem tesz jót. Esőztető helyett mit javasolsz? Elég a csonk? Lily pipe beszerzés későbbi terv. Köszi előre is
2014. jan. 7. 08:15
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Elég a csonk persze, de ezt majd látod hogy áll, minél kisebb keresztmetszeten jön a nyomóágból a víz annál nagyobb a sodrás, amíg be nem áll a szűrő az esőztető biztos forgatná rendesen.
2014. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. Megrendeltem a 700-ast.
2014. jan. 7. 16:38
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
A hétszázas éppen elég?Na ne már:)Megfelelő,nem gyári töltettel az ex 600 is nagyon jó.Ne essünk már túlzásba!Ennyi erővel legyen két ex 1200-asod az a tuti barátom,ezeknél még bele is sza@@atsz az akváriumba ,akkor sem ér semmi kár:):)
2014. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen túlzás nincs, töltet szempontjából lehet elég a ex 600, viszont a beállt ex700 350liter/óra vízforgatására szükség lenne, azt egy aquael fan2 tudja.

Ha meg az árat nézzük 3000ft különbség van az ex 600 és a 700 között, egy kinai belső szűrő ára.

Én bele estem lassan 3 éve abba a hibába hogy JBL e700-at vettem, utána nem sokra vettem egy e900-at, a Crystalprofi e900 esőztetővel darabokra tépi az 54 literes akvát, ha beállítod egy nanot is meg tudsz vele szűrni, és később esetleg nagyobb akvára is jó, nem beszélve hogy csak 5000ft a különbség a e700 és az e900 között.


A tetra ex 400, 600, a polcon porfogónak jó úgy lement a 700 ára, ugyanez a helyzet a Jbl e 701 és e 901 ár érték arányával, egy kezdő, beleugrik a kisebb szériába, aki használ külsőt "régebb óta" az nem sajnálja a 3000-5000 ft pluszt.

2014. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most kicsit elbizonytalanodtam a 700-ast illetően, Nigro (persze nem egy vérprofiból kellene kiindulnom) saját leírása alapján kb. ennyivel üzemelteti a saját 54 literesét. Főleg a 10x-es forgatást ajánlották, ezért gondoltam erre biztos, ami biztos alapon. Az áramlat erőssége miatt féltem tőle. Tegnap még úgy gondoltam megtartom a 1,5 m csövet (nem vágok le belőle), a garnélák miatt húzok a szívó ágra szivacsot, teszek 2 liter siporaxot a felső két rekeszbe és ahogy az első akvakertész segítőm javasolta leveszem az esőztetőt (köszönöm a tippet) az első időszakban. Persze még csak most tanulgatom ezt a bonyolult szakmát és mindez csak elmélet. Gondoltam megkérdezem, hogy tasztalatból tudja-e valaki melyiket érdemes venni.

Mondjuk én, kezdő csak úgy gondoltam az 1200-asra, hogy ha pl. 112 literest veszek, akkor a 700ast kidobhatom. A jbl 900-as viszont megmozgatta a fantáziámat. Megkérdezhetem mik vannak az akidban? Sűrű a növényzet? Én majd inkább talajtakaró növényeket szeretnék és 1 vagy 2 db 15-20 cm-re növőt, de persze ez még úgy is biztos változik. :)

Bocsi ha hosszú voltam

2014. jan. 8. 13:48
 8/12 A kérdező kommentje:

Asszem végtermék tekintetében bőven elég, amit a lakók produkálnak :)

Centrifugázni nem szeretném őket, de olyan megoldás kellene, ami hosszútávon akár a fent leírt növényes összeállítás mellett is megfelelő lehet. Persze tudom, hogy ez igazán majd csak akkor fog kiderülni.

2014. jan. 8. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:

A lányomnak van 112-literes növényese, de azt nem engedi fotózni "mer az övé" nekem társas akváriumok vannak, ott a halak a fő szempont a növények másodlagosak, illetve olyan növény lehet amit nem szednek szét.

Ezt JBL e 900 szűri 3 liter siporax, 1.7 liter szivacs.


http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


Most rendezgetem még kopasz: http://www.youtube.com/watch?v=emMrHwUQ8QA


A gyerek növényesét is e 901 szűri, ugyanaz a töltet mint nekem.

Az e700-at rátettem egy 54 literesre az a kisebb lányomé, esőztetővel nem lehet, de van hozzá egy lapos adapter azzal szépen viszi.

2014. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A JBL nél egy széria hiba van amit fel lehet róni, a legfölső tálcán levő téglalap alakú tömítés lejár, azt az elején pillanat ragasztóval le kell ragasztani, más nincs, minőségre német mint a tetra annyi hogy nem szorulnak a csapok és a tömlőadapter sem szorul mint a tetránál, abszolút csendes.
2014. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!