Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbírna a komódom egy 180l-es...

Elbírna a komódom egy 180l-es akváriumot? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval, van egy 90x40-es komódon, amin most van egy 60x30x30-as aksim, kicsit megnyomta, de a felső fiókot csak "tartónak" használom, viszont arra gondoltam, hogy ha vennék egy pont akkora akváriumot mint a komódom, talán jobban megtartaná... csak hát a mostani 56l helyett 180l lenne az... szerintetek az egész szerkezet elbírná az a majd 300kg-t? valakinek van tapasztalata?
2014. jan. 11. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem van 1 70*35-ös alapterületü komodom azon van rajta az akva kb 90 liter de megkellett dupláztom a tetejét mert a felső fiokot nem tudtam hasznàlni.a tied biztos nem birja el a 300 kilot
2014. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az nem jó ha a két szélén támaszkodik az akvárium, meg kell mérni mekkora hajlás lett a komód lapján, egy egyenes léc, a középen mérd meg a rúd és a komód fölső lapja között a távolságot, ha nagyobb mint 0,5cm akkor azt nehéz kiküszöbölni, ha kisebb mint 0.5 cm akkor azt egy vastag polifon alátét megoldhatja, legalább 20mm legyen, hogy fel tudja venni a deformálódást.


Az hogy el bír vagy sem ekkora sújt a kereszt merevítéseken, a lábak teherbírásán, és a magasságon múlik.

Most bútor fotó nincs a gépen pavilonnal tudom mutatni.

Ha nincsenek ezek a karok akkor a lábak eltekeredhetnek és az egész a földön köt ki, úgy hogy körbefordul, kép: [link]

Ha nincs átlós merevítés „andrás kereszt” minden oldalon, akkor oldal irányba eldőlhet az egész.

[link] az a két léc a horogfák alatt.

Ha nincs meggátolva a lábak szögének változása akkor szembe összeborulhatnak a lábak, ez nálad az asztal lap, a képen a középen levő x [link]


Belülről át kell merevíteni az egészet, az elejét nem kell.

Az asztal lap alá be lehet tenni egy merevítőt ami felnyomja, és lehet tenni plusz lapot is a komód tetejére csak össze kell csavarozni facsavarral, hogy húzza fel a deformálódott lapot, a csavart be kell süllyeszteni, be kell húzatni, hogy szintbe legyen, és rámegy a polifoam.

2014. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kereszt merevítőnek nem kell a te esetedben fa, lehet lapos vas is csak x ben legyen mindkét irányba 3 oldalon húzóra legyen tartása, a legjobban akkor jársz ha megkérsz egy szakít, max 1 órás meló + amíg megveszed a lapos vasat és a bútor lapot a tetejére, lapszabász üzemben le is él-fóliázzák méretre vágják.
2014. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fiókot direkt nem használom, hogy tartsa, de am. nem nyomta meg nagyon, max szerintem 3mm, de az is csak azért mert középen van... ezért szeretnék nagyobbat, hogy a szélei tartsák az aksit... majd csinálok képet, elég erős, csak nem tudom, hogy elbírna-e egy 180L-est :S
2014. jan. 11. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Az asztal lapot kőnyű megoldani, a dőlést, elborulást, nehezebb, fogsz 4 darab lécet sarkainál össze szegeled , akármennyi szöget ütsz bele ránehézkedsz az élére össze csuklik, ha átlósan rászögelsz két lécet, vagy a sarkokat megerősíted 4 helyen „a karos kép” már nem tudod összenyomni az élére állítva.

Képről nehéz megállapítani, egy ügyesebb barkácsoló megoldja.

2014. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De amúgy a fióknál, elmész egy tüzére vágatsz egy 5x5cm es stafnit az kapupánt csavarral, fakötésű alátéttel felcsavarod alulról az asztal lap alá, a kapupánt tetejét be kell süllyeszteni, csavar anyát addig húzod míg szintbe lesz, a stafni olyan hosszú legen hogy beleférjen a fiókba.
2014. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zárt szelvény is lehet, csak akkor jó nagy alátét kell ne deformálódjon a meghuzásnál.
2014. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 400 literes akváriumom egy ikeás (malm) komódon van. Igaz ,csak háromnegyedéig van tele (teknősök téli szállása), az enyém simán elbírja, igaz pont akkora, mint az aksi.
2014. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!