Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol érdemes akváriumot venni?...

Hol érdemes akváriumot venni? Neten vagy esetleg boltba? Hol olcsobb? Ki hol szokta megvenni?

Figyelt kérdés
kb 50-80literest szeretnék, szögletest, milyen világitás, szűrő, levegőztető kell hozzá?És tető?
2009. nov. 30. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Én vaterán licitáltam egy komplett szettre, igaz az 72 literes volt, akiknél licitáltam nyitottak egy webáruházat a www.aquaimpex.hu - címen. Ajánlom figyelmedbe. Javaslom azért nézz szét több helyen is, viszont csakis a szakkereskedéseket ajánlom. Tesco, Metro háát szetteket néha lehet kapni, de azok tartalmát, összeállítását érdemes megnézni. OBI, Praktiker, egyéb ilyen helyek: az a baj, hogy a cuccok drágák, éa a választék sem éppen nagy (dekorációt, ha akarsz bele a 2 említett helyen érdemes, mert az ott olcsóbb, de más nem, azaz a technika, üveg, eledel...stb.). Szakboltot is nézz meg, többtől kérj ajánlatot, úgy, hogy megy veled olyan aki ténylegesen ért hozzá (persze ez csak akkor igaz, ha kezdő vagy), így az eladó nem tud átvágni, vagy rádbeszélni felesleges dolgokat.


Amit írtál egy 54, vagy 72 literes szettben láttam. Én 16 000 ért vettem , igaz 1 Ft-os aukció volt, de olyan 20-25 körül vannak. érdemes belső szűrőset választanod, ami nemcsak szűri a vizet, hanem egyben a levegőztető funkcióját is ellátja, bár én a látvány kedvéért vettem hozzá külön egy levegőztetőt (megnyugtat a kövek mögül feltörő buborékok látványa :)), ekkora mérethez elegendő ugyanis. A világításról: a szett tartalmaz egy akvarisztikai neont is, ami a tetőbe van beépítve. maga a neon 1-2 évet simán kibír, és pótlása sem drága. Amit még bele kell tenni az egy fűtőtest. A jobb szettek azt is tartalmazzák. Amit még javaslok: egy foam az üveg alá, Tökéletesen kiegyenlíti az asztal felülethibáit.... Ha esetleg valamiben még segítség kell írj bátram mail-t....

2009. dec. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Én közvetlen az üvegessel csináltattam, saját tervezésem alapján.Jóval olcsóbb volt, mint az üzletben és házhoz is hozta a mester.5 év garanciát kaptam a ragasztásra.Érdemes több helyen érdeklődni, mert óriási különbségek vannak az áraikban.Volt amelyik a dupláját kérte volna,ez egy 300 literes aksinál,nem kevés pénz.
2009. dec. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Óvatosan bánnék az olyan kijelentésekkel, hogy az üvegesnél olcsóbb. Lehet, de nem feltétlenül. Általában más a minősége annak a ragasztásnak, amint gyakorlott kéz készít és más, amit egy üveges, aki néha ragaszt egy akváriumot. Mondom mindezt úgy, hogy van üveges a családban.

A hol érdemest 3 részre bontanám: multinál, weben, szakboltban. Vannak átfedések a kategórákban, pl. a fentebb reklámozott aquaimpex a .hu ellenére nem igazán magyar cég...

Tesco és tsa-ban nem vennék, mert ott aztán tényleg nem tudnak segíteni.

A csak webshopot üzemeltető helyen halakat úgysem tudsz venni és kérdésese, hogy értenek-e hozzá, ha nem tartanak halakat.

Mindenképpen egy szakboltot javasolok, mert árban nincs jelentős eltérés (lehet, hogy még olcsóbb is lesz) és a halakat úgyis meg kell venned valahol.

Az 50-80 az 54 vagy 72 liter lesz szabvány méretben. Ha szeretnél rá tető világítással, akkor érdemes szettben gondolkozni.

15.000-20.000 között vannak az 54 literes szettek.

Ez nem a reklám helye, de ha nem találod meg, akkor dobj egy mail-t.

2009. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én nem állítottam, hogy feltétlenül olcsóbb az üvegesnél készíttetni és azt sem ,hogy minden mester tud akváriumot ragasztani.Nyilván meg kell nézni a munkáit,meg kell kérdezni az árakat, összehasonlítani az ajánlatokat és el kell dönteni, hogy ez kedvezőbb,vagy a bolti árak.Én 15000Ft-ot spóroltam. Igaz, hogy egy hét ráment a keresésre,telefonálgatásra,de megérte.20 éve használom.
2009. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
aquaimpex-et én is csak ajánlani tudom
2009. dec. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!