Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb külső szűrő?

Melyik a jobb külső szűrő?

Figyelt kérdés
JBL CristalProfi e701 greenline vagy a Tetratec ex 700. Melyiket válasszam? Légy szíves azt ne írjátok hogy azért vegyem meg az egyiket mert az az olcsóbb!Konkrét indokokat kérnék ha lehet!De ha ti más szűrőt javasoltok akkor azt írjátok meg.
2014. jan. 12. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem Tetratec volt másfél évig, tökéletesen tette a dolgát. Most cseréltem le egy Eheim 2071-re, érezhető a különbség.

Mekkora akváriumhoz kell a szűrő?

2014. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szűrő egy 72 literes akváriumhoz kell.
2014. jan. 12. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így eldönteni, van aki a Tetratecel elégedett, van akinek a JBL jött be.

Nekem JBL van, teljesen elegedet vagyok vele, e700 és e900 lassan három éve dolgozik az e700, gyógyszertári vazelin krémmel szoktam kenni a tömítéseket semmi gondom vele.


Minden külsőnél a töltet számít az szűri a vizet nem a szűrő, az csak keringeti, német márkákkal szimpatizálok az Eheim pofátlanul kis töltetet ad majd 12000ft literje, a JBL greenline széria MicroMec szűrőanyaggal van + plusz kerámia+szivacs, a MicroMec nem a legjobb mivel golyó forma hamar betaknyosodik.


A névleges teljesítmény ami a szűrőre van írva ne zavarjon meg, sem egy beállt mondjuk 2 hónapja működő JBL vagy Tetratec nem fog rendes áramlást csinálni, mindkét szűrőnél 350-400 liter/ óra az áramlás az akvában, beálva 300-350 liter/ óra körül van.


JBL szkennelt adat tábla : [link]


YourDestiny leírása : [link]


Ő a Tetratecnél takarítás után 2 héttel 400liter/ órát mért a JBL 20-30 literrel kevesebb értékkel üzemel.


JBL e700 2,5 éves használat után: [link]


Annyi hogy most már kidobtam a kerámiát, az alsó ülepítő részben is siporax van.


Abszolút elégedett vagyok vele, csendes, minden csap, minden tömítés jó.


Ha a helyedben kellene dönteni akkor fej vagy írás.


A szkennelt kezelési részletben felhívnám a figyelmed az áramlás elzárása részre, amikor vettem a 700-as külsőt ezt nem tudtam, én JBL ből az e 900-ast venném 5000ft-al több (vettem is) a Green line széria tehát az „1” végű bio töltettel és kevesebb áramfogyasztással van a sima e szériához viszonyítva.


Azt javasolni, hogy melyiket vedd mint műszaki eladó (eredeti végzettség) nem tudom, mint ahogy senki sem irt ilyen kommenetet.

2014. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!