Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyikhez lenne jó?

Melyikhez lenne jó?

Figyelt kérdés

Volt egy 54 literes akváriumom, kb. 1 éve vettem. Egyszer már ki kellet javítani, akkor azt mondták, hogy ezzel már nem lesz gondom, de mint kiderült, tévedtek. A napokban akarok venni új akváriumot, a gond csak az, hogy nem tudok dönteni, hogy melyiket válasszam, mert igazság szerint én 63

litereset vennék, mivel úgy tudom, hogy az akváriumom teteje jó hozzá. A gond az, hogy a szűrőm teljesítménye 380/h. Gyárilag a szivacs mellé aktívszenet kaptam, de mivel úgy tudom, hogy gyógyszerezésnél használják, kivettem és a helyére átmenetileg szivacsot tettem, amit a későbbiek folyamán, ha lesz rá keret lecserélnék valami jobb szűrőanyagra. A kérdésem tehát az lenne, hogy meg tudna birkózni a szűrőm a 63 literessel, vagy inkább maradjon az 54 literes? Előre is köszönöm a segítséget!


2014. jan. 13. 11:14
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:
Már az 54 literesbe is harmatgyenge a szűrő. Nem a 380 l/h, hanem a szűrőtérfogat.
2014. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy gyenge, de sajnos mostanában nem tudok erősebbet beszerezni, ezért gondoltam arra, hogy a meglévő szivacs mellé beteszek még egyet, amíg nem találok megfelelő szűrőanyagot, vagy pedig csak 1 db 10-12 centis szivacsot, ekkora pont beférne. Azért gondoltam arra, hogy esetleg 2 szivaccsal működőképes lenne a dolog, mert rémlik, mintha itt a gyakorin olvastam volna, hogy ott is az illetőnek nem volt szivacson kívül más szűrőanyaga és nem volt vele probléma. De akkor nem tudom mit csináljak, mert ha most visszalépek, nem biztos, hogy még egyszer lesz lehetőségem beszerzési áron kapni akváriumot.Azért köszi a segítséget!
2014. jan. 13. 12:28
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Ha olcsón meg tudod venni vedd meg, maximum ameddig nincs megfelelő szűrésed, csak kevés halat raksz.


Pontosan milyen a szűrő felépítése? Lehet hogy tudsz rá húzni másik, sokkal nagyobb szivacsot.

2014. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mint a legtöbb szetthez adott szűrő, ez is elég gagyi,mondjuk ez még a szokásosnál is rosszabb. Trixie M380. Mondjuk jól bírja, dániók és plattik vannak, az 1 év alatt csak a plattiknál volt elhullás, de az is csak 2-3 db.
2014. jan. 13. 17:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából úgy meg tudnám oldani, amit fentebb is írtam, hogy vettem szűrőbe való szivacsot, és abból le tudnék vágni egy 10-12 centis darabot. Először kiegészítésnek siporaxot vagy kerámiagyűrűt gondoltam, de ahogy jobban belevetettem magam a témába, kiderült, hogy a kerámiagyűrű nem olyan hatékony, mint kellene, siporaxot meg sajnos nem sikerült megfelelő árban találnom.
2014. jan. 13. 18:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy még azt is meg tudnám csinálni, hogy porlasztóra ráhúzok egy nagyobb darab szivacsot, mert láttam a kereskedésben is ilyeneket használnak, csak az meg elég érdekesen nézne ki.
2014. jan. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!