Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyamat kutyaiskola...

Dobermann kutyamat kutyaiskolaba vinnem.2 hely van ami lehetseges: Egyik 1 honap alatt megtanitsa a kutyat a masik meg 3 honapig tanitana. Meganulja a kutya az alapveto dolgokat 1 honap alatt is? Melyikhez vigyem?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyre vidd, ahol te tanulsz a kutyával. A gazda nélküli kiképzésnek véleményem szerint nem sok értelme van, hiszen legalább annyira fontos, hogy te megtanuld hogyan bánj a kutyával, mithogy a kutya megtanulja, hogy mit jelent az, hogy ülj.
2009. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyík két kutyaiskoláról van szó?
2009. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Maganszemelyek tanitanak a kutyat de mind a ketto mar regota tanit be kutyakat egyszerre tobbet is. Konkret kutyaiskola szerintem nincs is a kornyeken.
2009. ápr. 12. 23:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj akkor. Lehet kiváló kiképző az illető, a gond az, hogy neki kiválóan megcsinál majd mindent a kutya, neked meg félig sem fog úgy működni. Mindenképpen azt javaslom, hogy keress kutyaiskolát ha tutira nincsen, akkor járj el a kiképzőhöz a kutyával magánórára, másképp fogalmad nem lesz az alapvető dolgokról sem. Nem akarok erőszakoskodni de tényleg érdekelne, hogy merre laksz, persze nem utca-házszám szinten:)
2009. ápr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szlovakia, Nagymegyer.
2009. ápr. 13. 00:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én első

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Én még a kutyaiskola szót sem szeretem, hiszen kutya-gazda iskolának kéne lennie. Általában a gazda az akinek többet kell tanulnia egy kutyasuliban.

Van értelme a panziós kiképzésnek is, de csak akkor ha a kutya gazdája szintén kiképzett gazda. Érti és tudja a kutya viselkedését.

Így a kutyát kiképzik, amikor vége a kiképzésnek gyönyörűen tudni fogja a dolgokat, a kiképző még be is mutatja neked. De ha hazaviszed a kutyát egyre kevesebb dolgot fog megcsinálni neked, mert TE nem tudod hogyan reagálj a viselkedésére.

A kiképzés lényege, hogy kialakíts egy falkasorrendet. A kutya tudja, hogy a gazda és családja a falkában felette álló lények, akiknek az utasításait követni kell. A kutya életében ezt a falkasorrendet számtalanszor meg kell erősíteni, különben a kutya ösztönösen (mint ge yigazi falkában is) egyre feljebb akar kerülni a rangsorban. Ha nem tudod nap mint nap megerősíteni az elsőbbségedet, akkor a kutya fejedre nő, ő kerül előre és nem fog szót fogadni neked, hiszen ő lesz a falkavezér, úgy gondolja, hogy neked kell engedelmeskedni neki, és ha ezt nem teszed meg akkor elkezd téged rendreutasítani.

Tehát olyan helyre menjetek, ahol veled együtt, párban folyik a kiképzés.

Egyébként a panziós kiképzésnél még az is hatásosabb, ha veszel pár könyvet a kiképzésről és miután te elolvastad és megtanultad utána te oktatod a kutyát.

2009. ápr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
87%

ha van naponta 1 órád,te is megtaníthatod rövid idő alatt a dolgokra...

ha kell szívesen adok e-mailbe tanácsokat ,amivel otthon lehet tanitani a kutyát...

2009. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!