Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A halti lenne, vagy hogy...

A halti lenne, vagy hogy hívják azt a fajta pórázt, vagy nyakörvet? Nem tudom melyikhez tartozik, lehet, hogy az egész egyben van.

Figyelt kérdés

Ma láttam A póráz két végén című műsorban, egy nagy, kan boxer sétáltatásánál alkalmazták, mert nagyon húzott. Viszont ahogy ezzel kezdték el sétáltatni olyan normálisan ment a gazdival, hogy csak na.

Nem folytó, nem is szöges nyakörv. Az a baj, hogy nem láttam rendesen, már csak mikor a kutyán volt. Van egy 2-3cm széles "pánt", ami az orrát fogja körbe, mintha szájkosár lenne, de nem az, mert elől nincs semmi. Ha a kutya elkezd húzni, akkor -ennek köszönhetően, ami az orrán 1x körbefut- vissza a gazdi felé húzza a kutyát ez a szerkezet, annélkül, hogy folytaná.

Szóval ilyet szeretnék majd beszerezni jövendőbeli nagytestű kutyámhoz, csak nem tudom ohgy hívják. Ha valaki tud esetleg honnlapot hol találok ilyet, annak is örülnék.

(Kinéztre kb. tényleg ilyen: [link] )


2010. márc. 2. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Fressnapfba bemész és kapsz. :o)

Közismertebb nevén pofaszíjnak is hívják.

2010. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen halti, de a boxernek, mivel rövid az orra ezért kifejezetten rövidet orrú kutyáknak valót használtak hozzá.(Én is láttam azt a Póráz két végén-t). Milyen kutyád lesz??, Ha rövid orrú, akkor olyan halti kell, hogy direkt rövid orrú kutyáknak van kifejlesztve. Ha normális orrú kutyád lesz, mint pl.: leonbergi, akkor jó neki a normális halti is, de amikor még kicsi, akkor ha megtanítod neki, hogy kell normálisan sétálni nem kell majd a halti. Az én kutyámnak se kellett a halti, mert meg tudtam neki tanítani a pórázon való normális sétát.
2010. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]

Halti: ungarische nevén pofaszíj/pofahám ez az, erre gondoltam, valhogy így nézett ki.

Már egyre biztosabb vagyok benne, főleg e gyors válaszoló segítsége után.

Köszi!

2010. márc. 2. 18:09
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem tennék rá haltit, csak ha problémás.
2010. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kb. olyan rövid orru, mint a boxer -> bullmasztiff, legalábbis ilyet szeretnék...nagyon bejön, és szerintem szép is.

Azért is kérdeztem, mert volt már kutyám fiatalon, és hiába gyakoroltunk sehogyan nem jött össze, hogy olyan nagyon szépen menjen. Nem húzott vészesen, de azért nem is jött olyan szépen, akárhogyan próbáltuk. Ma viszont ez az nagyon megtetszett, mert nem folytja a kutyát, és mégis eléri a célt. :)

Te hogyan tanítottad meg szépen sétálni?

2010. márc. 2. 18:13
 6/15 anonim ***** válasza:
Mindig megálltam, ha húzott és csak laza pórázzal mentünk tovább.
2010. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nyugi 3. válaszoló, én is úgy gondoltam, hogy ha nagykoráig sem sikerül megtanítani hogyan kell szépen sétálni, csak akkor. De akkor mindenképpen, mert egy ilyen kutyában olyan erő van, hogy nagyon kifáradok a séta végére.

A volt kutyámmal mindent meg tudtam tanítani, amit csak akartam, de ezt nem. A szép sétáláson kívül bármit megcsinált amit mondtam, szóval tényleg foglalkoztam vele, és jól nevelt kutya volt.

2010. márc. 2. 18:16
 8/15 A kérdező kommentje:
Amúgy mi a különbség ránézére a két haéti között? Aki tudja leírná(?), a legjobb, ha képet is tudsz hozzá mutatni! Már ami rövid orru, meg a nomrál orru kutyáknak való. Csak ,hogy ne tudjanak átvágni, ha erre kerülne sor, ill. ha neten rendelek (lehet találok olcsóbban ott), akkor tudjam melyik kell.
2010. márc. 2. 18:32
 9/15 A kérdező kommentje:
*halti
2010. márc. 2. 18:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen az én kutyám se tud még rendesen sétálni, de most nem szájszíjat, hanem hámot használok. Ilyet: [link]
2010. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!