Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen feltételek kellenek...

Milyen feltételek kellenek egy akváriumhoz?

Figyelt kérdés
mármint mit vegyek bele? és milyen halat ajánlotok egy nagyon kezdőnek?
2009. dec. 1. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

A berendezés része kell hogy legyen egy levegőztető nem árt egy szűrő sem ami a vizet tisztítja így nem kell két naponta cserélni és zöld vagy barna sem lesz az algától^^ ezek az akvárium nagyságától függően kaphatók. Növények és cserépdíszek amikbe a halak elbújhatnak ha úgy érzik akkor nyugodtabbak is lesznek.

Ha az akváriumnak van fedele akkor szerelhetsz bele fénycsövet is nekik bár azt hallottam hogy a halak sötétben nyugodtabbak viszont sokkal szebb egy kivilágított akvárium ugyebár... Ami még nagyon fontos az a hőmérő. A legjobb az amit az akvárium külső falára tudsz tapasztani egy ilyen kis papírcsíknak tűnik az egész de nagyon jó mert ahogy változik az akvárium hőmérséklete azonnal szineződik. A talaj az alap kis kavicsok kilós kiszerelésben. A halakat illetően rengeteg van de nem mindegy melyikeket rakod össze. Kezdetnek inkább ezeket ajánlanám :

Xifo : [link]

[link]

Guppi : [link]

[link]

[link]

Blackmolly : [link]

[link]

Platti : [link]

Ezek könnyen tartható elevenszülő halak szóval maguktól sokasodnak neked^^ aranyos még az algaevő ahogy tisztogatja az akvárium falát az algától és tehetsz még be házmester halat ami az aljzaton cirkál.

Ilyen halaim nekem is voltak és ezeken kívül még egy pár féle de a legjobban a Guppikat szerettem mert gyönyörűek voltak :)

Ami még fontos hogy mielőtt betelepíted a halakat 4 nappal előre rendezd be és töltsd fel az akváriumot mert ennyi idő alatt áll fel a biológiai egyensúly. A halakat pedig hagyd egy pár percen át a zacskóval együtt a víz felszínén hogy megszokják az új otthonuk hőmérsékletét így kevesebb esély van arra hogy elpusztulnak az áthelyezés következtében mert bizony ez is megtörténhet :( de az is nagyon szép ha aranyhalakat telepítesz ők még bohóckodni is hajlamosak és ezt komolyan mondom :)

Boldog akváriumrendezést!

Remélem tudtam segíteni :)

2009. dec. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Inkább 4 hét mire beáll az akvárium víze, a halakat pedig nyugodtan lehet fél óráig szoktatni zacsiban úsztatni.

Mekkora akváriumban gondolkodsz?

G.

2009. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Berendezés ami a leges legszükségesebb az a levegőztető!!! A többi az mellékes az is fontos de a levegőztető minden féle képen legyen. De nem árt vízmelegítő, szűrő, hőmérő, világítás. Halakat nem tudok ajánlani szerintem ami nem nagyon igényes sőt inkább egyáltalán az a guppi kezdőnek szerintem ez a leg jobb. De én sem ilyennel kezdtem hanem ami tetszik. Kérsz az eladótol felvilágosítást és szerintem tuti megtudod csinálni amit mond. Szerintem hülyeség az h kezdőknek ilyen meg ilyen halak kellenek stb. Mindegyikkel törődni kell valamilyen szinten :) Remélem segítettem Hy!!
2009. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Ami még nagyon fontos,a hőmérő?Miért,azzal lehet melegíteni a vizet?És a papír ragaszthatós hőmérő inkább olcsó,mint jó....Nekem van mindkettő,a papír NEm jelez minden fokot,30 fokot mutat míg a rendes 26ot.Hát inkább a rendes a megbízható...Fűtés ugyan oylan fontos mint a levegőztető,levegő oylan értelemben a legfontosabb,hogy ha nincs levegő meghal,ha nincs fűtés csak megfázik,és utána hal meg,attol függetlenül ugyan oda jutsz...Világítás főként a növényeknek kell,és így van,nyugottabbak ha sötétbe vannak,az ember is,mégis kell a fény is...Tehát,én amit avaslok, egy 50liter körüli komplett akvárium szett,szűrő tető beépitett világítással fűtés,hőmérő,Nekem külön légpumpa is van hozzá de ezt a levegőztetéstel tudja látni a szűrő is.Egy ilyen 54literes szett 17e ft.Kell még 1-3 mm szemcse nagyságú talaj,növények bele,és pár bujkáló,erre jó a cserép bújkáó,kőböl "épithetsz" te is,vagy vasfát ,és más gyökereket is használhatsz.A legfontosabb hogy semmien eszközből ne oldódjon ki a vízbe semmi.A víz hőmérsékletét a halak igényeinek megfelelően kell beállitani.A lámpa idejét a növényeknek megfelelően.Mivel kezdő vagy guppyt javasolnék.Nem kell sok,hamar szaporodnak.Növénynek mohafélét és hínárfélét,meg valiznériát javaslok,nem tul nehéz bánni velük.Sokat lehet írni erről,de ezt már jópofa emberkék megtették,azaz a könyvírók.Mindenképp olvass el egy könyvet hogy azét tudj dolgokat itt a kezdetnél.Többet ér az az 1 könyv,mint itt adott 100 tanács.Ugy sem tudjuk leírni mindazt mint ami a könyvben van,és ellentmondásokba ütközöl itt lépten nyomon.Azt hozzáértő írja,nem egy laikus.
2009. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Jah,és egy honlap ahol tudsz nézelődni halak és növények szempontjából:

[link]

Mindenképp tartsd szemelőtt az igényeket,hasonló igényü növények és halak legyenek egy akváriumba.egy 26fokon élő halat ne tegyél össze egy 21 fokon élővel pl.

2009. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 dolog kell egy szép, és múködő akváriumhoz. Pénz, pénz és egy nagy hely ahova teszed. Csak nagyba gondolkozz. "Kicsiben megpróbálom"-ot ne játszál. Pénzkidobás. Egy nagyméretű akvárum vize nehezebben borul fel, mint a kissebb akinak. A berendezések ára alig több, az akvárium ami drágább. Aztán lehet fokozatosan telepíteni. Még egy jótanács: keletről származó(szingapúr, thai, vietnám,) halakat ne vegyél. Bár az összes kereskedő letagadja, hogy onnan származnak... (én már tudom, ilyen üzletem van) Először válaszd ki a helyét, gyűjtsd össze rá a pénzt, majd körbejárva a kérdést lassan fogj neki. Ne kapkodj... Tartsd be a higiéniai és karanténozási leírásokat, és növényekkel biztosítsd a természetes körfolyamatot. stbstbstb sok sok irodalom van fennt a NET-en először olvass..
2009. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most olvastam mit írtak előttem... fájdalmas volt...
2009. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mesélj,mi nem tetszett.Taníts mester,és mond el kinek a válasza nem tetszik és miért.
2009. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!