Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a domináns a bettáknál?

Mi a domináns a bettáknál?

Figyelt kérdés
Ha hosszú úszójú bettát(pl halfmoon)Szaporítok egy plakat(rövid úszós) bettával akkor hosszú vagy rövid úszós utódokat kapok?
2014. jan. 15. 21:31
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem a rövid úszó a domináns, mert az a "régebbi", de hogy milyen utódok születnek, attól is függ, hogy az adott egyed milyen géneket hordoz.


Ha a pár valamelyike két domináns gént hordoz, nem lesz recesszív tulajdonság az utódokban. Ha viszont mindkettő egyed hordoz egy recesszív gént, akkor 25% az esély a recesszív tulajdonságra.

2014. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Az én bettáim nem hordoznak más tulajdonságokat az 100%. Akkor rövid úszós egyedek lesznek első generációban?
2014. jan. 15. 22:10
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nem ismerem annyira a betták genetikáját, csak egy tipp volt, de szerintem igen. Kivéve ha van bennük rejtett recesszív gén :D
2014. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor elárulom,hogy ez csak egy tesztkérdés volt részemről:)Rég fórumoztam már itt és kíváncsi voltam kik vannak még itt a régiekből(egy ember itt van,ő tisztában van az akvarisztikával).Egyébként a hosszú úszó a domináns(hátha valakit tényleg érdekel).A válaszadás szándékát persze köszönöm,részben igaz is.
2014. jan. 16. 20:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és akire gondoltam platypus.
2014. jan. 16. 20:05
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Üdv újra, én nem vagyok régi persze, kb 1 éve kezdtem válaszolgatni itt, de rengeteget tanultam azóta. :)
2014. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nem sértődtél meg.Ezek szerint nem vagy az a sértődős:)Látom visszanézve hasznos válaszokat adsz,ez egy kezdőnek sokat segít,itt megkapja a választ.Néha butaságokat,fárasztó dolgokat kérdeznek(ezért koccant le innen szerintem néhány fő válaszolgató)De kellenek az ilyen önzetlen emberek,üdv.
2014. jan. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!