Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kellékek kellenek két...

Kata424 kérdése:

Milyen kellékek kellenek két fiatal Koi ponty akváriumának berendezéséhez?

Figyelt kérdés
Buborékoztató, esetleg oxigén csepegtető? Meg persze ha kicsik akkor elég nekik egy gömb akvárium? Vagy kintre egy kis tó? De szerintem felesleges nekik kintre tó, mert ketten lennének, és még kicsik.

2014. jan. 18. 17:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de a legjobb barátomról van szó, és ő soha nem vert átt. Sőtt, tényleg láttam a kertjükben a törpe koikat. Olyan 30 cm körül vannak. De amúgy igazatok van, gömbakváriumban tényleg állatkínyzás halat tartani... azt aláírom... Nem akartam olyanba tartani őket, csak megkérdeztem.
2014. jan. 19. 17:30
 12/18 A kérdező kommentje:
De amúgy még nincsenek meg a halak.
2014. jan. 19. 17:32
 13/18 anonim ***** válasza:
A 30 centiméter nagyon nagy! Persze, az 1 métereshez képest törpe... De nálam a 70 literes akiban is 3-4-cm es a legnagyobb hal, ennél nagyobbat kínzás lenne ekkora akváriumban tartani. Egy 30 cm-es halnak minimum 300-400 literre lenne szüksége.
2014. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Törpe koi nincsen. Van olyam fajuk, ami 60 cm körülire nő meg, és elég lassan, ez a legkisebb. A 30 cm-s az vagy nem koi lesz hanem aranyhal, vagy kölyök koi, vagy olyan koi, ami az irdatlanul kicsi hely, és zsúfoltság miatt nem tudott megnőni nagyobbra, vagy beltenyésztett mutáns valami, de az utóbbi kettő szerintem állatkínzás. Én nem az ismerősöd szavahihetőségét kérdőjelezem meg, hanem elmondom, hogy tudd, ilyen fajta, hogy 30 cm-es törpe koi, nem létezik.
2014. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Bocs 30 helyett 15cm akartam írni....
2014. jan. 19. 19:17
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom figyelmesen végigolvastad-e amit írtam, de a legkisebb koi ponty 60 cm-es. Szerintem koi xifót tart a haverod.
2014. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de egy 15-20 centis halnak is legalább 200 literes akvárium kell.

Ha koi xiforól van szó, akkor is, itt 150 liter írnak, de ugye ez a minimum:

[link]

2014. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez az a fajta. Na de oks köszi inkább tóban tartom őket, de amúgy nem akartam őket gömbakvárimban tartani, csak eszembe jutott a kérdés. Elvégre erre való ez az oldal, nem? Köszönöm a válaszokat, sziasztok!
2014. jan. 20. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!