Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200l-es akváriumhoz mekkora...

200l-es akváriumhoz mekkora külső szűrőt ajánlotok, úgy hogy ne kelljen bele +belsőszűrő?

Figyelt kérdés

Ami most van 800l/óra, így vettük szettben... De ez gyengének tűnik...

Találtunk 1400l/ó,12l-es tartállyal, valamint 2000l/ó,20l-es tartállyal.... Utóbbi nem e lesz túl erős a miénkbe?

Mit ajánlotok?


2014. jan. 18. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Miután minden szűrő szabályozható, nem igazán létezik olyan jelenség, hogy túl erős szűrő.

De egy 8-szoros (névleges) vízforgatással számolnék.

2014. jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyártmánytól is függ, az 1400-as is elég lehet. Pl egy eheimből.
2014. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Angliában vagyok, itt nem mindegyik szabályozható, sajnos.

Amit néztem az a következő:

1400l/h :

[link]

2000l/h:

[link]


Ezekben sajna nincs szivacs, de majd később beruháznék arra is:

[link]


Köszönöm a válaszokat

2014. jan. 18. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket a márkákat konkrétan nem ismerem, de egy 35 wattos motor elég erősnek tűnik ahhoz, hogy egy jól beért szűrőközeg se fojtsa le szélsőséges mértékben.

Szóval elvileg elég lehet az 1400-as.


Ami a szabályozást illeti, ahhoz elég egy (illetve 2) csap, a gyári szabályozás is ugyanígy működik, egyszerűen kisebbre állítja az átfolyó víz keresztmetszetét.

Tehát ha a szűrő csatlakozója és a cső közé beiktatsz egy 300 ft-os műanyag csapot, amit a kívánt mértékben elzársz, azzal simán lehet szabályozni.


A szivacs egyébként a legkisebb tétel, ami fontosabb, és drágább, és úgyis kell, az 1-2 liter siporax.


Egyébként az elsőt venném, vagy talán a másodikat.

A harmadiknak érthető ez az előszűrő megoldása, takarításnál lehet hogy jól jön, de én legalább annyi hátrányt is látok benne.

Szerintem a pancsolás, meg a nehézkesebb légtelenítés több bajjal jár, mint ha a szűrőn belül lenne az ülepítő rész.

2014. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszat


A 3. az az első kettő kiegészítője, mert azokban elméletileg nincs szivacs, csak kerámia, aktív szén, meg valamilyen Bio Balls, és ezek között van a fehér szűrő(finom szűrő). Lehet hozzá kapni ezt az extra kiegészítőt, amit a külső szűrő elé kell rakni(gondolom a nagyobb szennyeződéseket szűrné ki).


Köszi a válaszokat :)

2014. jan. 18. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam nettó 60 literben van egy 950 l/h szűrő, lily pipe-al egyáltalán nem csinál nagy áramlást.
2014. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!