Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljes akvárium átrendezés,...

Teljes akvárium átrendezés, kipakolás, takarítás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretném 180 literes akimat teljesen kipucolni, aljzatot cserélni, átrendezni, de miként? Halakat addig hová tegyem? A leszívott aki víznek a felével töltsem újra? Leírná valaki nekem ennek a menetét?
2014. jan. 19. 16:02
1 2
 11/12 csejani ***** válasza:

Ahogy én tettem a 144 literes aksimmal.


Először is vettem egy vacsi új műanyag hordót ami teljesen érintetlen és élelmiszer ipari célokra is megfelel (ez számomra fontos volt mert így biztos nem oldódik ki belőle semmi). Hazamentem van 4 db 20 literes vödröm azt feltöltöttem félig lágy félig csap vízzel és hagytam állni 1 napot. Majd másnap leengedtem a hordóba annyi vizet az akváriumból amennyit csak tudtam kiszedtem a halakat bele a hordóba meg pár növényt is meg egy légpumpát is beüzemeltem a halaknak. Ez után leengedtem egy kisebb vödörbe akvárium vizet és ebben a vízben keringettem a külső szűrőm. Ezek után többi növény és víz is ki. Akvárium üvegét szivaccsal jó alaposan átsubickoltam. Nálam teljes aljzatcsere volt régi aljzat ki új aljzat (amit előtte jó alaposan átmostam) be. Majd két vödör előkészített víz be az akiba majd a növények és dekoráció be az akiba majd 2 másik előkészített víz be az akiba , majd a kisebb vödör víz vissza amiben a külső keringett majd a külső szűrő is vissza az akiba. Ezek után a hordóból is engedtem valamennyi vizet vissza majd a halak a végén pedig a maradék víz is vissza. Az egész nálam kb 3 talán 4 óra volt senkinek semmi baja nem lett mindenki átvészelte.

2014. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 csejani ***** válasza:
Remélem picit tudtam segíteni.
2014. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!