Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a beteg páncélos...

Bubuc kérdése:

Mit csináljak a beteg páncélosharcsámmal?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelőtt vettem kb. észre, hogy a hátúszóján kívül az összes úszója "eltűnt", oldalt is csak azok a vaskos csonkok maradtak meg.


Vígan élt az akiban továbbra is, de az elmúlt héten már észrevehetően "gyengült", elállnak a pikkelyei, enni nem eszik semmit, csak vegetált a jávai mohában.



Gondoltam az úszórothadásra, de az ennyi idő alatt gondolom végzett volna vele, egy halas ember szerint az egyik serpalazacom csipkedte ki éjjelente az úszóit. (Ez utóbbit erősíti az is, hogy decemberben már előfordult egy hasonló eset, az egyik neon teljes farokúszója tűnt pillanatok alatt, ő szinte azonnal ki is múlt)


Ma nagyon rajzottak már a neonok és a serpák a hal körül, mint ha arra vártak volna hogy kimúljon, és kajálhassanak belőle.



Kivettem ma a harcsát, karanténaki híján egy műanyag halszállító dobozba tettem. Levegőztetés nuku, nem tudom, mit csináljak vele, de nem merem visszatenni, mert félek, hogy ha bekajálnak belőle a többiek, akkor elfertőződik az egész halállomány.


Ebben a kis átlátszó dobozban van, szórtam be kis kaját, de nem nagyon harap rá. Mit csináljak vele?


64 literes az aki, hetente 30% vízcserével, Tetra ex700 külső és egy 280l/h-s Juwel bioflow belső szűrő dolgozik.


2014. jan. 19. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám szenvedni tovább. Sok esetben humánusabb megoldás ha segitesz neki meghalni, mint tovább kinlódjon szegény. Rendbe jönni már ugy sem fog sajnos.
2014. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!