Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vehetnék ebbe törpe karmosbékát?

Vehetnék ebbe törpe karmosbékát?

Figyelt kérdés
azt írták kicsi marad 3-4 cm szoval egy 45 literes akváriumba mehetne?? :) 6 guppi -val lenne együtt szerintem nem bántanák egymást bár ez nem biztos mert nem ismerem csak irták hogy békés természetű és még az a kérdésem lenen hogy neki kell valami kimászó?? vagy csakis a vízben bennt tartózkodik?? (kimászni nem tud fedeles az akv.) de akkor kell neki?? mert hogy az nincs bennt :/ és ha lehetn bele venni akkor csak egyet? vagy ezeket párba szokták tartani?? vagy hogy? csak mert még sose volt ilyenem azért érdeklődöm :) előre is köszi!
2014. jan. 24. 19:44
 1/4 A kérdező kommentje:
és most olvastam itt hogy van albínó is, de az a videóba nagyon nagy volt szoval az biztos nem törpe volt hanem sima és hogy az lenne a kérdésem hogy törpéből is van albínó?? vagy az csak a sima lehet ami jóval nagyobb?? és hogy tudom megkülönböztetni a törpét a simától?(hátha az állatboltba ráakarnak beszélni és aztmodják hogy igen ez törpe az megnő nekem ott akkorára...) gondolom mindkettő fajtát mégg kicsin árusítják ezért lehet különbséget tenni egyáltalán??
2014. jan. 24. 20:07
 2/4 A kérdező kommentje:
jah és azt is olvastam hogy elő eleséget szeretik.. nahát azt itt nem kapna mert csak neki nem vennék főlleg ha csak egydül lenne viszont a halakat ugye fagyasztott kajával etetem (sokfélét kapna fehér fekete vörös szúnyoglárva, mysis daphina, tehát sokféle ilyen van ezeket is megeszi?? ) vagy csakis az élőt fogadja el??
2014. jan. 24. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Trióban vagy párban szokták őket tartani. A fagyasztott kaja is jó nekik. Kilő nem kell nekik, teljesen vízi életmódot folytatnak. Halakkal eléggé lutri: vannak lassú és béna egyedek, akik GPS-szel sem találják meg időben a kaját és a halak felzabálják előlük, vannak olyanok, akik még a halakat is megfogják. Meg lehet próbálni együtt tartani őket, de legyen egy B terved, ha nem működne.


Meg lehet különböztetni a két fajt, a legkönnyebben arról, hogy a törpe karmosnak a mellső lábain levő lábujjai között is van úszóhártya, a nagyra növő karmosnak nincs. Létezik a törpéből is albínó (láttam a helyi halasnál, rá is csodálkoztam), de állítólag nagyon ritka. És gondolom, mint minden albínó, ezek is érzékenyebbek a színeseknél.

2014. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok köszönöm szépen akkor veszek egy párt de ha nem tudják eldönteni a nemeket ? embaj ha véletlenül 2 fiut hozzok haza? nem bántják egymást?
2014. jan. 26. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!