Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most veszek külső szűrőt még...

Most veszek külső szűrőt még sosem használtam. Milyen időközönként kell karbantartani? Valamint mit is jelent a karbantartás?

Figyelt kérdés
tömítést milyen időközönként kell kenni gépzsírral? és mikor kell kb milyen időközönként kell tisztítani? ti hogyan csináljátok? Köszönöm a segítséget!
2014. jan. 24. 21:22
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ha megfelelő a méretezése, illetve a szűrőanyagok sorrendje, akkor fél-1 évente.
2014. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
A karbantartás annyit tesz, hogx a szűrőanyagokat kiveszed, és akváriumvízben ellögybölöd.
2014. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gépzsírral ne kend! Szilikon zsír, vagy gyógyszertári vazelin krém, amikor tisztítod utána kell kenni, és az első üzembe helyezés előtt a legfontosabb.
2014. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nagy karbantartáshoz kell pár dolog, persze mindenki másképp csinálja, lehet egy olyan hogy veszel egy légpumpát, 1000ft noname, és egy porlasztó követ, légtömlőt (400ft) bedobod a porlasztó követ egy vödörbe bubizzon, vagy van a belső szűrős megoldás amikor egy vödörben keringeted a vizet. Egy rendes karbantartás időigényes a baktériumok meg elpusztulhatnak, ezért kell így A többit ide leírtam (mentsd le magadnak)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

2014. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! akkor ha megveszem a szűrőt akkor kenjem le az összes tömítőgyűrűt és utána jöhet az üzembehelyezés?
2014. jan. 24. 22:06
 6/9 A kérdező kommentje:
amugy még nem döntöttem el melyiket veszem meg. sokan ajánlják a tetra ex1200 ast. azt a külsőt kb milyen időközönként kell tisztitani a tőmítést kenegetni?
2014. jan. 24. 22:07
 7/9 A kérdező kommentje:
és minden külsőnél a biologiai szűrőanyagot is át kell mosni tisztításnál az akvárium vízébe ?
2014. jan. 24. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

A négyes válaszomat olvasd át, benne egy link, ott le van írva minden.


„Köszönöm szépen! akkor ha megveszem a szűrőt akkor kenjem le az összes tömítőgyűrűt és utána jöhet az üzembehelyezés?”


Igen előbb bekenni a tömítéseket utána összeszerelés.


„és minden külsőnél a biologiai szűrőanyagot is át kell mosni tisztításnál az akvárium vízébe ? „


Minden szűrőanyagot csak abba szabad mosni, én szoktam javasolni a műanyag boltokban kapható tejes ládát, 1000 Ft és abba kényelmesen el lehet takarítani a példa tetra 1200 nyolc liter szűrőanyagát.

2014. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végül is erre már üzenetbe rákérdeztek, leírom,

Van a szűrőn egy tömlő adapter, elzárod a csapokat, így leválaszthatod a külső szűrőt, a szűrőanyagok bele egy tejes ládába, felöntöd legalább 10 liter akvárium vízzel, átmosod, koszos víz leönt, felöntöd újra akvárium vízzel, porlasztó bubizzon, vagy belső szűrő keringesse a vizet.


Magát a szűrőt meg a csöveket műanyag idomokat mindent nagy nyomással kiveretsz vízzel, le van írva a fentebbi linkben.

2014. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!