Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Etetésnél, részleges vízcserén...

Etetésnél, részleges vízcserénél muszáj kikapcsolni a külső szűrőt?

Figyelt kérdés

ti kikapcsoljátok etetésnél és vízcserélnél is ?

Köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 24. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én etetésnél mindenféleképp kikapcsolom, mert ha megy, akkor a kaja hamarabb a földre hullik, ami nem olyan jó, mert akkor a halak nehezebben találják meg, és több kaja indul bomlásnak.


Szűrésnél csak azért vagyok kénytelen, mert a vízszint ha leesik, akkor nem szűr úgy. Viszont utána vissza szoktam kapcsolni, hoyg a felvert "port" kiszűrje.

2014. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Külső szűrőnél én nem szoktam kihúzni ha cserélem a vizet, folyik ugyanúgy, annyi hogy az esőztetőt lefelé állítom, kajánál meg ki kell tapasztalni hova jó adni nekik, kihúzni ki lehet de csak akkor ha nyugodt a reggeli rutin, nálam bolondok háza van úgyhogy soha nem húzom ki, volt régebben hogy kihúzva maradt.


Nálam példa az esőztető a jobb oldalon van, alatta a szűrőkosár, mindig az esőztető elé dobom a kaját az akva közepe körül, fönt megy egy kicsit a kaja, felét megeszik, az áramlat alá viszi az aljzatra ott a páncélos harcsák csípik el, a szűrőkosárhoz már nem jut semmi.

5-10 percnél tovább nem célszerű kihúzni amúgy.

2014. jan. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!