Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az ötlet hülyeség?

Csejani kérdése:

Ez az ötlet hülyeség?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam , hogy a meglévő világításomat kiegészíteném mivel szeretnék picit gyepesíteni az akváriumomban. Arra gondoltam hogy egy csiptetős 13 max 26w os lámpával megvilágítanám az akvárium egy részét és oda tennék valami fényigényesebb növényt. Ez megvalósítható lenne?
2014. jan. 24. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Megvalósítható de szerintem kompakt izzóval nem, ha elől megnöveled a fényerőt és az éri a front üveget akkor ott algásodni fogsz rendesen, de egy próbát megér húzd előre a jelenlegi lámpádat 2 napra szerintem zöldülni fog az eleje az akvának rövid időn belül.


Én úgy tudtam megoldani, hogy lenyestem függőlegesen a fénycsóvát, a fénycső elé tettem egy terelő lemezt gyakorlatilag lehet kicsit látni az aljzaton az árnyékot a front üvegtől 1-2 centire.


Lényegében ezért van az hogy 0.5 watt/liter felett már javasolják a co2-őt, különben nagyon nagy az algásodás veszélye, ha csak a front üvegnél növeled meg a fényerőt akkor ott lesz algás.


Ezért a legjobb középen világítani a front üvegtől minél messzebb legyen a cső.

2014. jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valamivel viszont nem vagyok teljesen tisztában. Ha tegyük fel kiegészítem a világításom az akva egy részén és oda ültetek monjuk Brazil fűnövényt vagy parvula minit neki létszükség a co2 vagy elég lehet a carbo is?
2014. jan. 25. 00:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van co2 beoldás akkor a növények gyorsabban nőnek, megfelelő tápozás és fény mellett.

Van olyan növény amely igényli a co2-őt vagy azért mert nélküle a növekedési üteme igen lassú, vagy azért mert eredeti lelőhelyén a partokon nől és hasznosítja a légköri co2-őt nélküle stagnál elpusztul. Ha nem írják egy növénynél a leírásban a co2-őt akkor annak elég a carbo.


A parvula nem túl fényigényes, szereti a kicsit lágyabb vizet és a hosszabb megvilágítási időt , sokan rácsozva tesznek le úszó májmohát, nagyon szép tud lenni, a Sagittaria subulata kimondott low tech előtéri növény, a Brazil mini kardfü is igénytelen.


Én nem szeretem túlragozni a dolgokat, otthon alig van időm bármire, munkahelyen éjszakás műszakba írogatok ide is.


Nálam a HM http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5.. terjeszkedik a talajon, viszont ez is kacifántos, tettem át belőle 54 literes akvába, 2 darab osram lumilux melett semmi, osram flora + osram lumilux melett szintén semmi, betettem a bevált párost sylvania grolux+osram lumilux 860 úgy megindult, csak a kicsi akvába van vallisneria is annak meg nem szabad sylvania grolux csövet mutatni mert vastag leveleket hoz és nem lehet győzni metszeni, nem fér el az 54 literben, úgyhogy most dilemma, hogy vagy az sylvania cső megy kifelé és a HM vagy a vallisneria és lesz szép talajtakaró.

Jó a sylvania grolux +mellé nappali cső, csak metszés ügyileg kellemetlen tud lenni, most nyírtam a tündérhínárt, borzalom, egy pici tövet ültettem pár hónapja, most meg kéthetente ki kell metszeni egy nagy tállal, a vallisneriát meg meg se említem.

2014. jan. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És ha az akvárium belső üvegére folpakk lenne rakva ahol éri erőssen a fény akkor az bealgásodik és akkor csak le kell venni.Az nem jó ötlet?
2014. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!