Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha tápozom az akváriumot,...

Ha tápozom az akváriumot, akkor az segíthet visszaszorítani az algát?

Figyelt kérdés

Van egy 100literes akváriumom, 5 kolibrihal, 4 törpe szívóharcsa, 4 panda páncélosharcsa, 1 nagy bokor bacopa és 6drb. amazonaszi békatutaj.

Hőmérséklet 23fokos, világítás 40W. Amóniát és nitrátott nem mérek. A szűrő egy 600l/h-s oldalpolcos és egy nagy légpumpás szivacsszűrő. A vízfelszín szépen fodrozódik. Vizcsere heti 20 százalék.

Van még benne mindenféle alga:

-fekete ecsetalga a vasfán, melegítőn, és a bacopabokron

-zöld a növényeken

-barna az üvegen és a békatutaj gyökerén.

Eddig manuálisan irtottam az algát ahogy tudtam, persze mindig maradt.


Most elszaporítatnám a békatutajt az akvárium nagy részén, és remélem hogy elveszi a tápanyagot az algák elől, és ehez szeretnék kipróbálni easy-lifeos profito növénytápot legalább fél adagban. Szerintetek használ, vagy ront a helyzeten?

A bacopát is lecserélném egy amazonaszi növényre, aminek jó a homok talaj, a közepes fény és gyorsan nő. Tudtok valamit ajánlani?

Ha hosszútávon algás az akváriumom, az rossz a halaknak?


2014. febr. 1. 22:16
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
A táp csak abban segít, hogy erőteljes dús növényzeted legyen és ezek kiszorítsák némileg az algát, azért némileg mert teljesen sohasem lehet és nem is kell, elég ha kordában tartod. A barna alga, fényhiányra utal, egy kicsit emelni kellene a fényerőt, lehetőleg 5-6000K (Kelvin) fénycsövet keress. Én a legnagyobb sikereimet az algák ellen egy maréknyi tüskéshínárral értem el ami nagyon hamar elszaporodott és felélte az összes plusz tápanyagot. Nagyon jó még a bambuszhajtatás, hosszú erőteljes gyökereivel, erőteljes növekedésével, szinte kiszippantja a felesleges tápanyagokat. Én egy kis Serra algovecet is nyomatok, ha épp nincs tüskéshínárom ill nincs kedvem növényeket hajtatni. Az előírt adagot jól viselték még a garnélák, harcsák is.Ha mindenáron tápozni akarsz akkor inkább agyag, tőzeg, tablettát tegyél a bacopa gyökeréhez, attól és az erőteljes fénytől biztosan beindul a növekedése. A békatutaj nagyon jó víztisztító, csak lefedi a felszínt, lehet, hogy pont ő felelős a barna algákért, próbáld meg egy sarokban tartani, vagy hátul egy sávban.
2014. febr. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ajánlom neked az AQUA-CLEAN nevű szűrőanyagot!

Szuper! Az algaképződés ellen is jó (és még egy csomó mindenre). Teljesen természetes!

2014. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!