Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok abban segíteni, hogy...

Woodoo001 kérdése:

Tudnátok abban segíteni, hogy az újonnan tervezendő 70x30x35-ös akváriumomnak (73.5 liter) mekkora fényerő lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Nem kifejezett növényeset tervezek, de azért szeretnék pár fényigényesebb növényt is + halakat, továbbá külső szűrő és üvegtető szintén a terv része.

Utánanéztem ahol lehetett, ki is alakult bennem egy terv, viszont kíváncsi lennék a véleményetekre... Hány W-tal számolnátok és hogyan, mennyit világítanátok, továbbá milyen gyári lámpatesttel vagy armatúrával oldanátok meg? Minden véleményre és ötletre kíváncsi vagyok, amivel egy algamentes szép akváriumot tudnék létrehozni... :)



#fényerő #73.5 liter #70x30x35
2014. febr. 7. 21:27
1 2
 11/16 YourDestiny ***** válasza:
Megéri elszórakozni vele, szinte semmi sem kell hozzá. Ki tudod fényterelőzni a komplett belsejét, így a foglalatok mögött se lesz gáz. El fogja oszlatni.
2014. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

60cm hosszú, szürke fém az alapja és a két végén barna pvc végzáró idom, tartólábak nélkül (azt majd még megoldom, vagy felfüggesztem), de lényegében ilyesmi formavilág: [link] , kb. 15 évvel ezelőtt szinte ezzel kezdtem... :)

Nem igazán szerettem... Két E14-es foglalat van a két PVC végre felszerelve, max. 25W izzó, de ami a fő baja volt, hogy a vezetékek a lámpa belsejében futottak, fent az égők felett egy műanyag kábelcsatornában, ami az első hónapokban a hőtől megolvadt, meghajlott és kitörte az izzókat + elhajtotta a foglalatokat... :D Vicc... Arról nem is beszélve hogy ez a "technika" került 15 éve 6000 Ft-ba, (vidék, kisváros, örültem hogy van...) :)

Megoldottam, kipofoztam, működik, de csak tartalékként vettem elő + nevelőmedencéken használtam...


Átcserélném E27-es foglalatokra, átkábelezném, az említett 2x15W lenne az alap ötlet, de nagyobb lenne a mozgásterem, cserélhetném ahogy tetszik és főleg amit az igények megkívánnak...


Sőt még elvetemülten hirtelen ötlettől vezérelve az is eszembe jutott, hogy a tető két szélére végig beragasztani megfelelő ledszalagot, ezzel is tudnék kombinálni... :)

Kiderül! :) Köszönöm!

2014. febr. 11. 11:02
 13/16 A kérdező kommentje:

A link újra:

[link]

2014. febr. 11. 11:03
 14/16 YourDestiny ***** válasza:
A Led-szalag csalódást fog okozni. Én is szórakozgattam a LED-szalagokkal, de a normális árban lévők annyit érnek, mint halottnak a csók :)
2014. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Tudom, olvastam már a ledekről hideget-meleget egyaránt...

Igazából nem a fő világításra szeretnék rásegíteni ezzel, bár van aki a világítást is megoldja velük, az már kérdés hogy mennyiért... :)


Az lenne a cél, hogy ha két oldalt elhelyezném ezeket a lámpatestben, akkor főleg dekor célt tudna szolgálni, reggel villanykapcsolás előtt és este villanyoltás után még X ideig... Így hosszabb ideig tudnék gyönyörködni az akváriumban + elvileg ezzel az algákat sem heccenlém... :)

2014. febr. 12. 17:23
 16/16 YourDestiny ***** válasza:
Igen, amolyan felvezetésnek és levezetésnek, meg laza hangulatvilágításnak megfelel.
2014. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!