Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudok gyepet növeszteni...

Hogyan tudok gyepet növeszteni az aksimba?

Figyelt kérdés

54l-es 15w-os fénycső.A növény nevét nem tudom.

Hamarosan beszerzek 1 2x24w-os világítást.



2014. febr. 10. 21:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha te arra az aksira ráteszel 48watt fényt külső szűrő és co2 nélkül garantáltan 1 héten belül az üvegen sem fogsz belátni.Vannak nvények:parvula,hm,hc,monte carlo és egyebek ezekből lehet szépet csinálni de csak sok fénnyel erős tápozással jó talajjal jó szűréssel és sok co2vel
2014. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát... a szűrést és a talajt még meg is tudom oldani, de co2-t beszerezni a legolcsóbbanés hogyan kell beszerelni/használni?

2014. febr. 11. 19:54
 13/17 A kérdező kommentje:
Erre hasonlít a legjobbana növényem: [link]
2014. febr. 11. 19:57
 14/17 anonim ***** válasza:

2X 24 watt az nagyon fog algásítani ahogy apajatszik irta.


Több összetevős a dolog. Van egy nitrát szint,(halak) kell egy kiegészítő tápozás a képződő nitráthoz, (biztosítani kell a káliumot és a micro elemeket) az egész tápanyagvétel sebességét a fényerő adja meg, viszont ha ez nagy sebesség (erős fény) akkor kell co2 is, ha nincs akkor a gyors tápanyag felszívódási lehetőség az algák javára dönt, nekik kedvez.


Van házi co2 módszer is.

Van olyan lámpatest aminél le lehet kapcsolni egy égőt.

Lehetőség a carbó használat.

A 2x24 watt az 120 cm fényforrás, kis alufólia csíkokkal körbetekered a fénycsövet így csökkented a fényerőt, 2 cm-es csíkokból 20 darab kellene hogy 32 wattnyira visszavedd, aztán ki lehet totózni kell még feltenni csíkokat vagy nem algásodsz és veszel le.

2014. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A csokipapírral fényerő csökkentést tegnapi spontán ötlet vannak t5 csöveim, előtétek, eddig nem tudtam használni most beszerelésre kerülnek, ha egymás mellett vannak a csövek nyilván nem egymással szembe kell az árnyékolás.


Lehet híresztelni aki gondolja.

2014. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 vizipityu ***** válasza:

Ekkora akváriumban simán tud működni a citromsavas megoldás.

Nálad kb. 3-4 hétig elpöfög anélkül, hogy hozzá kellene nyúlnod. Mindennel együtt (kupakok, diffúzor vagy atomizer, csövek, csapok...) kb. 10.000-ből megvan. Szerintem teljesen jó megoldás kisebb akváriumoknál.

2014. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A citromsavas módszer hogy működik?Eddig csak az élesztősnek néztem utána.
2014. febr. 14. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!