Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mellé milyen halakat...

Betta mellé milyen halakat lehet rakni? A garnéla félékkel hogyan férnek meg?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Betta mellé semmi hal nem ajánlott.
2014. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Mekkora akváriumról va szó? A garnélákat megeheti, a kicsiket biztos.
2014. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Árulja el valaki, mitől ilyen népszerű a betta? Oké szép, de agresszív, még nőstényt sem nagyon tűr meg, problémás.

Értem divatos lett ezekben a köpetnyi trendi akváriumokban nézni,ahogy magányosan lebeg, úszkál a sok műnövény között... Csodálatos.

Míg élek, nem fejtem én ezt meg...

2014. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Ja, egyébként a garnélákat felejtsd el, és minden, nála kisebb halat, még a nagyobbakat is megcsipkedi, a növényeket szétmarcangolja.
2014. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálam a legnagyobb giant betta is elvolt a redekkel,nem bántotta őket.A betta azért érdekes mert többfajta habitusú van,(valamelyik csiga,ikra garnélafaló)valamelyik hozzájuk sem nyúl.Teszteld a tiéd milyen.
2014. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

3 bettám volt eddig, abból kettő volt agresszív, a harmadig tökéletesen megtűrt maga mellett bármilyen másik halat.

Az első kettő vörös volt, mindegy volt mit tettem be melléjük, semmit sem tűrtek meg maguk mellett.

A harmadik kék színű viszont egy 62 litere aksiban élt fekete tetrák, páncélos harcsák, vízicsigák és vitorláshalak közt, egyiket sem bántotta.

Teljesen egyénfüggő ezeknél a halaknál hogy melyik tépi szét a környezetében élőket és melyik nem.

2014. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Nekem az magas, hogy miért démonizálják túl a bettát? Részben egyed függő is, de nekem az a tapasztalatom, hogy inkább a bettára veszélyes a többi hal. Szumival, tetrával nem tarható mert halálra csipkedik, de láttam már hogy zebra dánió is üldözte. Kezdő akváriumomba 140 literbe guppykkal, xifókkal, plattikkal teljesen jól megvolt.
2014. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak agresszív bettáim voltak, hiába pontoztok le. Ahogy elajándékoztam béke lett a 140 literesemben.
2014. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

erre a bettára gondolsz? a békés harcoshalra?


[link]

2014. febr. 12. 21:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok

Amikről én beszéltem, azok sziámi harcosok voltak. Csak úgy tudod kideríteni hogy nem bántja-e a többi halat, hogy kipróbálod. Esetleg megnézed hogyan tartják az állatkereskedésben, mert van olyan (bár igen ritka) ahol együtt tartják őket más halakkal.

2014. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!