Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dörgölőznek a halak, gyógyszer...

MCsperX kérdése:

Dörgölőznek a halak, gyógyszeres kúra után is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két hete időnként veszett mód dörgölőzik két zebradánióm. Külső jelet nem látok rajtuk, semmi fehér pötty vagy élősködő. Másfél hete elkezdtem gyógyszerezni az akváriumot, 6 napig Sera Costapurt csepegtettem (3 alkalommal cseppentettem 3 nap eltéréssel), illetve Sera Bactopur Direct ment bele, két alkalommal 4 nap eltéréssel. Mindkettő szert a vízmennyiséghez előírt adagban. A víz hőmérsékletét 25 fokról 29 fokra növeltem a kezelés során néhány napig.

Most megcsináltam az 50% vízcserét, és látom, hogy újra dörgölőznek (az elmúlt napokban nem tapasztaltam). De külső jele élősködőnek továbbra sem látható.

Most akkor mit csináljak még?

(az akvárium br 84 literes, 5 zebradánió, 3 oto, 3 algázó géb, 2 cpo rák, szűrés eheim aquaball 130)

Még annyi infó, hogy kb. akkor kezdődött a dörgölőzés, amikor elkezdtem adagolni az easy carbo-t, illetve a profitot. Lehet ezzel összefüggés?

Enni fagyasztott (vörös és fehér) szúnyog/artémia/cyclops-ot kapnak, heti egyszer JBS grancolor mini-t.



2014. febr. 15. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még egyszer csinálnám a kezelést először vagy 4napig costapurral aztán bactopurral mondjuk 4nap szünetet tartva.Valamint vörös szúnyogot én nem etetnék igaz csak sügereknél szokott bélgyuszit okozni de ezeknek se jó.
2014. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Carbo az akkor jelenthet problémát ha nem a valós nettó víztömeghez van adva, esetleg lejárt a szavatossága.

Növénytápnál mindig fel kell rázni mielőtt adagolod, feltolja a ph értéket ha egybe van adva a heti dózis nem naponta.


Én tennék be a szűrőbe aktív szenet, a gyógyszerek úgyis kiirtották a baktériumokat utánuk ammónia mérgezés szokott lenni, lehet a hálózati vizedben magas az ásványi anyag tartalom esetleg nehézfémek.


Én sérülésnél van egy "kórház akva" (gurámikra jellemző) 5 gramm sót szoktam 10 literbe tenni+ bele lógatok egy kamilla filtert, most is van egy kék gurámim iszonyatosan nézett ki, cafatokban az egész hal bőre, most úgy néz ki kikupál, aktiv szénnel + mechanikai szűréssel szűrőm 20 literes valami.


Aktív szenet szerintem vegyél, baktérium ölők reszelteik az akvát.


Kamillának nézz utána a neten, sokan használják még ma is akváriumba, paraziták meg nem szeretik a sót, neten keresgélhetsz só ügyben. Én 5 gramm / 10 litert szoktam rakni, a neten 10 literhez 10-30 grammot írnak ezt én soha nem mertem beletenni 0.1-0.3% töménységet jelent.

2014. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Costapur és Bactopur kezelést egyszerre csináltam, lehet, hogy egymás után kellett volna? Egyébként mielőtt megvettem a gyógyszereket, raktam a vízbe 3 teáskanálnyi sót (többet nem mertem).

Sajnos nekem nincs karantén akváriumom, nem is nagyon tudnánk hova tenni, meg még ez is csak november óta üzemel, és nincs beállva.

A carbo, profitot most vettem, egyiknek sincs lejárva a szavatossága. Carbo-t csak 1 ml-t adagolok naponta, mert mehetne ugyan 1,5 ml is, de úgy látom, hogy a vallisneria nem nagyon szereti. Profito 1 ml megy naponta, de 3-4 naponta van egy nap szünet.

A vízbe tettem Sera Nitrivec-et most a vízcsere alkalmával, én azért úgy gondolom, hogy ez a létszám ekkora akváriumban nem fog hirtelen nagy mennyiségű ammóniát okozni.

A víz egyébként nagyon kemény, a ph-ján kiakadt a színskála, és a 9,5-est mutatja általában. MOst raktam bele 5 l ioncseréltet, így ment le 8,5-re. Nitritszint 0, nitrátszint biztonságos.

2014. febr. 15. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Emlékszem az előző kérdésedre amikor kezdődött a dörgölődzés, akkor ezek szerint a só nem oldotta meg, baktérium kultúra az jó de többször kell adni, kisebb adagokban felrázva, a réz szulfát baktérium ölő hatású, nem kíméli a hasznos baktériumokat sem.

Mindenhol réz van használatban baktériumok ellen, oxid, gálic kertészetben.

A ph teszted szerintem nem jó, ennyinél már nem élnének a halak, esetleg van benn valami nem odavaló tárgy ami keményíti a vizet, ajzat valami.

Manado is feltolja egy darabig a ph értéket és keményít is, de ennyire nem.

2014. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Én is így gondoltam, hogy minden nap egy pár ml nitrivec még megy bele, mert még biztos dolgozik valamennyire a bactopur.

Az előző kérdésemben még 7 dánióm volt, kettőt kivettem és gyorsan végeztem velük. Az egyik a véres fejű volt, miután az egész testén bevérzések jelentek meg, kivettem és végeztem vele. Egy másik pedig egyik napról a másikra kétszeresére puffadt, csak lebegett, és rajta is bevérzések jelentek meg. Mivel az interneten található képek alapján hasvízkórra tippeltem, őt is kivettem. A halasnál azt mondták, szerintük bélgyulladása volt. Nem tudom, hogy annál lehetnek-e a testen a bevérzések.


A víz nálunk sajnos nagyon kemény, a szolgáltató által mért keménység 19-33 nk közötti, de tapasztalatom szerint inkább a felsőhöz közelít. Konkrétan ma mértem ismét, és megint >=40 lett az nk. Az ioncserélt vízre 0 nk jött ki, szóval nem a teszttel van a gond.

A ph pedig valószínűleg a keménység miatt ilyen magas. Az ivóvízre ugyanezt az eredményt adta a tesz (9,5), mint az akváriumi vízre, forralva szintén. Mivel ez nekem is először hihetetlen volt, megnéztem többféle vízzel. hátha nem jó a teszt (a fehérvári lágyított víz 8,5ph-s, az ásványvíz 8,5 ph-s, az ioncserélt víz 5,5 ph-s lett, tehát a tesztcsík szerintem pontosnak tekinthető).

2014. febr. 15. 23:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor minél előbb nézz utána a kevert ágyas gyantának, vagy esetleg R O szűrőnek csak olyan márkát nézz amihez lehet kapni membránt külön is, ez így alkalmatlan hal haltartásra.
2014. febr. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!