Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Búvárkodás cápák között...

Msebi06 kérdése:

Búvárkodás cápák között biztonságban hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Csomó dokumentumfilmbe láttam már, meg hirdetéseket, hogy cápák között lehet búvárkodni. Hogy lehet hogy nem támadják meg az embert? Én tuti be nem mennék közéjük.

2014. febr. 17. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A cápák túlnyomó többsége nem emberevő, csak egy pár van ami egyáltalán megtámadHATJA az embert.
2014. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Előtte megetették őket.
2014. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem gyilkolnak válogatás nélkül, ha nem hozzák ki belőlük a ragadozó ösztönt, nem indulnak be... legalább is nem rögtön.

Éppen ezért soha nem etetik meg őket, vagy ha igen, tuti nem mennek be a vízbe utána búvárkodni, mert ha kitör rajtuk a kajázási láz, akkor mindennek nekimenne.

(Ezért veszélyes búvárként kézből cápát etetni)

Nyugodtan kell viselkedni, kerülve a gyors, ideges mozdulatokat, mert még a szívverésedet is érzik, hogy mennyi a pulzusod, és az idegesség kiválthatja belőlük a ragadozó ösztönt.

Egyébként meg egy rakás békés cápa létezik, olyanok is, amik méretük miatt sem tekintenek egy embert alapvetően tápláléknak, csak ha az mondjuk sérült, vagy menekül, vagy vérzik.

Nyilván nem nagy fehérek, meg bika cápák közé viszik a turistákat, hanem mondjuk kisebb szirtcápák közé, vagy bandita cápák közé.

2014. febr. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, hogy kezdő búvárokat csak olyan helyre visznek ahol kisebb cápafajok élnek. Utána is olvastam, hogy kb 5 cápafaj van ami megtámadja az embert. Viszont láttam ezekkel is videót, hogy ott úsznak köztük. Harmadik, te írtad hogy akkor lehet köztük lenni, ha nem hozzák ki belőle az ösztönt, és ha csak szimplán kajás? :D
2014. febr. 18. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy cápa mindig kajás, úgyhogy ez nem szempont! :)

Egyébként nagyobb veszély, ha a territóriumát védi. De azt a testbeszédéről le lehet vágni, és gyors visszavonulót fújni.

2014. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!